CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Zdravý spánek – jak bojovat s nespavostí?

zdravý spánek jak bojovat s nespavostí

 

Možná se někdo diví, proč se dostal s problémem svého spánku až na stránky Centra řízené regenerace s.r.o., které s tím zdánlivě nesouvisí. Ale je to jen první dojem. Dnes už se obecně ví, a na našich partnerských klinikách přírodní medicíny v Německu s tím mají velké zkušenosti, že psychické problémy i nespavost může mít u mnoha lidí i fyzické příčiny – např. zanesený organismus a špatná výživa apod.. Proto i při řešení nespavosti – pokud je potřeba – používáme vedle klasických metod klinické psychologie i německé lékařské ozdravovací metody založené na detoxikaci a plnohodnotné výživě.  Právě kombinace těchto metod s klinickou psychologií přináší při řešení problémů mnohem lepší efekty než může přinést jen samotná klinická psychologie.  V tom máte u nás největší výhodu.

 

Důležité: ozdravovací metody přinášejí užitek každému, kdo je použije. Celkové ozdravení organismu se dostaví vždy. To neumí žádná tabletka. Nemůžete nic ztratit, jen získat. A to určitě stojí za trochu investovaného času a peněz, které do svého ozdravení vložíte.

 

V tomto článku vám chceme ukázat, že nespavost a problémy se spánkem může způsobovat celá řada příčin a je vždy potřeba zjistit, které z nich u konkrétního klienta přicházejí v úvahu. Pak teprve se dá problém uspokojivě řešit. Takovou hlubokou analýzu může kvalitně provést jen specialista, který je schopen se na klienta a jeho životní styl nezaujatě podívat, a to jak po stránce psychické, tak i po stránce fyzické. V naší společnosti taková specialistka – klinická psycholožka – působí a ráda vám s vašimi problémy se spánkem pomůže. K nápravě vašeho spánku používá především různé metody klinické psychologie (hypnoterapie, speciální trénink pro uvádění mozku do spánkové frekvence tzv. alfa mozkové aktivity a další metody). 

 

Zjistit, zda problémy se spánkem nemají problém i na fyzické úrovni, není vždy úplně jednoduché. V tom naší klinické psycholožce pomáhá náš specialista na výživu. Po důkladné analýze nasazujeme správné metody. A právě tento komplexní týmový přístup většinou trvale vyřeší vaše problémy se spánkem. A nejen ty. Pokud máte i jiné zdravotní problémy, mohou při našich ozdravných programech odeznít také. 

 

Nyní se pojďme podívat, co spánek ovlivňuje. Kvalitní zdravý spánek především silně regeneruje náš organismus. Nedostatek zdravého spánku se projevuje především ve snížené pozornosti, poruchách metabolismu, těžkopádném myšlení a tudíž i zhoršeném učení a v celkové únavě těla. Zdravý spánek je důležitý i pro tvorbu některých hormonů. Při déletrvající absenci spánku může dojít k problémům v každodenním životě, ke vzniku závažných onemocnění i k obezitě. Potřebná doba zdravého spánku není u všech lidí stejná a u daného jedince se může lišit i v průběhu života.

 

Zdravý spánek je nezbytnou součástí zdravého životního stylu. Nespavost sama o sobě je signálem, že něco není v pořádku a tělo začíná strádat. Nespavost je obvykle způsobena špatnou výživou a zaneseným organismem, přílišným vyčerpáním, neustálým řešením problémů, přílišnou sebekritičností, celkovou frustrací nebo přespříliš pohodlným stylem života.

 

Vědecké poznatky ukazují, že např. nervozita, psychická labilita i špatný spánek do značné míry souvisí i s tím, v jaké je jedinec fyzické a psychické kondici. Kdo je v dobré kondici, zpravidla spí lépe, než člověk zesláblý a ve špatném fyzickém stavu.

 

Řada vědců upozorňuje na to, že činnost nervů a celé nervové soustavy je výrazně ovlivňována i tím, zda ve stravě je dostatek esenciálních živin. To jsou živiny, které organismus neumí vyrobit a MUSÍ být dodány potravou. Pro činnost nervů jsou potřebné všechny vitaminy řady B, hořčík, draslík, vitamin C, omega 3 mastné kyseliny a řada dalších. Pokud tyto esenciální živiny chybí v potravě, VŽDY způsobují nějaké psychické a fyzické problémy. Může to být i jedna z příčin nespavosti. V těchto případech je i psycholog tzv. krátký na to, aby vše sám vyřešil. A i když klienta naučí dobře relaxovat, rozebere s ním životní situaci, odstraní další překážky spánku,  vlastní funkčnost nervů to pacientovi nespraví. To lze vyřešit komplexním přístupem, který zahrnuje jak práci klinického psychologa, tak i úpravu stravování tak, aby klient měl dostatek všech esenciálních živin. Zde je důležité poznamenat, že v praxi se často vyskytují případy, kdy nemusí jít o absolutní nedostatek konkrétní esenciální živiny, ale třeba jen o částečný. Proto při problémech se spánkem je nutné vždy posoudit, zda klient má v pořádku svou výživu.

 

V případě poruch spánku velice účinně pomáhá tzv. Plnohodnotná výživa. Systém plnohodnotné výživy na rozdíl od různých diet či ochuzených „zdravých výživ“ je „plnokrevná“ výživa. Žádné potraviny se nevylučují, nebudete trpět hlady. Jde hlavně o úpravu proporcí, ve kterých konzumujete jednotlivé skupiny potravin. Snadno se dodržuje. Dá se dokonce říci, že vás dodržování tohoto systému nezatíží více, než běžné stravování. Co je ale velice důležité,  Plnohodnotná výživa pomáhá zbavit se zdravotních problémů a celkově se ozdravit.

 

Další příčina, která výrazně ovlivňuje stav psychiky a nervové soustavy je typ stravování z pohledu tzv. acidobazické rovnováhy. Mnoho tzv. kyselinotvorných potravin – což jsou zejména, maso, ryby, mléčné výrobky, obilné výrobky – organismus tzv. překyselují. Překyselení organismu negativně působí na celou nervovou soustavu. Lidé jsou často přecitlivělí a neadekvátně reagují a často i špatně spí.  To je dáno tím, že překyselený organismus do jisté míry brání správné tvorbě hormonů (např. melatoninu). Přitom ani sami neznají příčinu, kolikrát se diví, že reagují podrážděně, nemohou spát a končí na lécích. Také v případech překyselení organismu nestačí nespavost řešit jen pomocí metod klinické psychologie. U těchto klientů může pomoci půst nebo zásaditý ozdravný program, které klienta tzv. odkyselí. Zpravidla se to hned projeví i ve stavu psychiky. Denně to u našich klientů pozorujeme. Prostě všechno souvisí se vším. Podrobnosti o těchto metodách najdete v jiných částech webu.

 

Většinou se nespavost řeší snad tou nejhorší metodou, která přirozený zdravý spánek stejně nahradit nemůže. Řeč je o lécích na spaní. Pomohou snad krátkodobě, ale jejich dlouhodobé užívání má negativní účinky na náš organismus. Spánek pod vlivem léků nemůže svými účinky zdravý spánek nahradit. Někdy konzumenti léků na spaní připouštějí, že pokud si vezmou lék, ráno se cítí jako pytlem praštění. Po delší době užívání medikamentů tomuto pocitu lze přivyknout. Tak se ale zcela vytratí ten nádherný osvěžující pocit po probuzení, přicházející pouze po kvalitním přirozeném a zdravém spánku.

 

Jiný problém je časté noční buzení. A pak následně i potíže s usínáním. Důvody mohou být různé: psychické vyčerpání, aktivní činnost bezprostředně před spánkem, hormonální nerovnováha, nedostatek tekutin, nestrávené nebo i špatné jídlo, zácpa a také ucpaný organismus balastem. Zamysleme se nad tím, proč k častému buzení během noci dochází. Vždy lze situaci zlepšit.

 

Organismus má rád pravidelnost. Ideální je naučit se vstávat v pravidelnou denní dobu, a to i ve volných dnech. Vhodné je vstávat bez budíku (i na to existuje metoda, kterou vás naše psycholožka může naučit). Je zapotřebí si na režim chvíli zvykat, ale vyplatí se to rozhodně! Vždyť se nemusíme hned po ránu vystavovat stresu z leknutí, které nám zazvonění budíku přináší. Nemluvě o tom, že mnohdy ještě ani není mozek připravený se probudit.

 

Obdobné je to i s časem, kdy se ke spánku ukládáme. První známky ospalosti přicházejí zhruba kolem sedmé hodiny večerní. S přibývající tmou se začíná vylučovat hormon melatonin, který podporuje ochlazování těla. Jeho vrchol je přibližně kolem třetí hodiny ráno. Kortizol, hormon nadledvinek, připravuje zase náš organismus od čtvrté hodiny ranní k aktivitě. Pokud tedy jde spát člověk dříve, to znamená v době, než začne klesat jeho tělesná teplota (kolem dvaadvacáté hodiny), spánek bude také kvalitnější a delší. Pokud někdo rád ponocuje, samovolně si zkracuje dobu zdravého a kvalitního spánku. Tento spánkový deficit nejde denním spánkem nahradit.

 

Spánek tedy potřebujeme pro správné fungování našeho organismu jako celku. Každý by si měl zajistit dostatek kvalitního spánku! Tím si zlepší svou kondici, prodlouží si život a vyhne se mnoha zdravotním problémům.

 

Pokud máte nějaké problémy se spánkem, rádi vám pomůžeme. V případě nespavosti (i když jsme Centrum řízeného hladovění s.r.o.) především používáme metody klinické psychologie. U nás se můžete skutečně naučit ovládat svůj mozek tak, aby se dostal do tzv. alfa mozkové aktivity t.j. počáteční spánkové frekvence. Ve složitých případech naše klinická psycholožka používá i hypnoterapii. Pokud se týká fyzických příčin poruch spánku, tak zde podle mnohočetných zkušeností našich partnerských klinik přírodní medicíny v Německu dost často pomáhá důkladné pročištění organismu pomocí např. Půstu pro zdraví nebo Zásaditého ozdravného programu. Tyto metody pomáhají zklidnit a harmonizovat hormonální systém (to je ohromně důležité i pro správný vznik a fungování hormonů melatoninu a kortizolu), ale mohou vám pomoci i od jiných zdravotních problémů.  Radit vám bude naše klinická psycholožka s dlouhodobou praxí. Podle situace s vámi může řešit vaše psychické problémy, které jsou často prvotní příčinou poruch spánku. Naše klinická psycholožka je certifikována v oboru hypnoterapie, k práci s alfa mozkovou aktivitou a současně v Německu certifikovaná trenérka půstů a plnohodnotné výživy. Díky spojení těchto odborností jednou z mála v České republice, která váš spánek může řešit fundovaně jak po fyzické, tak i po psychické stránce. S ní máte velkou šanci, že se svých problémů se spánkem zbavíte. Bližší informace o ní najdete v článku Náš tým.

 

Pokud skutečně chcete vyřešit vaše problémy s nespavostí, jste na správné adrese. Kontaktujte nás na tel. 777 143 283 v pracovní dny mezi 10.00 až 17.00 nebo nám pošlete mail. Obratem vás budeme kontaktovat. A pamatujte si: S ozdravnými metodami, které používáme, nikdy nemůžete nic ztratit, jen získat.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva