CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Zánět močových cest – skutečné řešení

Zánět močových cest – skutečné řešení podle metodiky německých lékařů přírodní medicíny

Jaké metody používají lékaři přírodní medicíny při léčbě zánětů?

V tomto článku se dozvíte, jak lze působit na organismus, abyste se zbavili zánětů močových cest, ale i jiných zánětů. Možná vás to překvapí, ale na němečtí lékaři přírodní medicíny používají metody hluboké detoxikace (odkyselovací zásadité programy a lékařské půsty) v kombinaci s následnou plnohodnotnou výživou, ze které ale musí být vyloučeny potraviny, které podporují zánět.  Je to tedy úplně jiný přístup k řešení tohoto problému než používá klasická medicína. Koresponduje se zákony fungování organismu a jde až k příčině problému. Proto má výsledky. Spojení výše uvedených metod výrazně posiluje imunitu organismu, která je obvykle při zánětu močových cest značně oslabená. Většinou i v důsledku opakovaného užívání antibiotik. Při této komplexní metodě se vlivem regeneračních mechanismů můžete zbavit nejen zánětu močových cest, ale i výrazně regenerovat celý organismu. Pokud budete chtít, můžete současně redukovat váhu. To žádná jiná metoda neumí, ani léky. V tom jsou tyto regenerační metody výjimečné.

Tento postup léčby zánětů močových cest je dlouhodobě odzkoušen, naši němečtí lékaři přírodní medicíny již dlouho úspěšně léčí pomocí těchto metod i chronické záněty močových cest.  U nás v Centru řízené regenerace s.r.o. postupujeme stejným způsobem. Proč vymýšlet kolo, když už je vymyšlené? Metody německých lékařů přírodní medicíny jsme pro vás připravili pro domácí užívání, takže si celý regenerační program provádíte sami doma v běžném pracovním rytmu. 

Proč při zánětu močových cest nejde o bakterie?

Obecně se zánět močových cest považuje za zdravotní problém, který je způsobem tím, že do močového traktu proniknou škodlivé bakterie. To je samozřejmě známá příčina, ale problém je vlastně hlubší. Problém totiž ani tak není v bakteriích (s těmi se náš organismus utkává stále), ale v tom, že pacient se zánětem močových cest má téměř s jistotou silně oslabený imunitní systém. Ten pak útok bakterií nezvládne. Jinak jak známo, silný imunitní systém obvykle v těle zvládá  dokonce i více než jen bakterie. Zneškodní dokonce i rakovinné buňky v těle. Takže bakterie je víceméně zástupný problém, je nutné řešit zvýšení imunity.

Proč německé lékařské regenerační metody pomáhají při zánětu močových cest?

Německá přírodní medicína, které se na rozdíl od České republiky, věnují lékaři s titulem MUDr, přičítá zánět močových cest oslabené imunitě. Jednou z příčin jejího oslabení je tzv. překyselení organismu. 

Vliv překyselení organismu na zánět močových cest

K překyselení organismu dochází vlivem dlouhodobě zvýšené konzumace tzv. kyselinotvorných potravin – masa, uzenin, sýrů, mléčných výrobků, pečiva a sladkostí, které převažují nad potravinami zásadotvornými (zelenina a ovoce).  K překyselení přispívá také nedostatek pohybu a stresové situace. Při dlouhodobém působení těchto vlivů se organismus nestačí zbavovat svých kyselých metabolitů a ty se postupně ukládají v mezibuněčných prostorech. Překyselení narušuje činnost enzymů, hormonů i nervů. To způsobuje celou řadu zdravotních problémů a celkově ovlivňuje mnohé pochody v organismu, včetně imunity organismu.  Odhaduje se, že problém překyselení se v našich končinách může v nějaké míře týkat 80% obyvatelstva. Zánět močových cest je jen jedním z možných projevů překyselení organismu. Dalšími projevy překyselení organismu jsou např. i časté záněty horních cest dýchacích, bolesti svalů a kloubů, nadváha, migréna a jiné. 

Vliv zánětlivých potravin na zánět močových cest

Další příčinou oslabené imunity,  která se často přehlíží, je konzumace potravin, které podporují vnitřní zánět organismu. Především je to vysoká konzumace sacharidů a špatný poměr mezi zánětlivými omega 6 a protizánětlivými omega 3 mastnými kyselinami. Skladba potravin se musí upravit a musí být odborně propočítána na obsah 46 esenciálních živin. Jen ovoce a zelenina prostě nestačí, jak si mnozí lidé myslí. 

Vliv nedostatku živin na zánět močových cest

V řadě případů se také jedná i o oslabený střevní trakt, který brání dobrému vstřebávání živin. Takže i když jíte relativně zdravě, živiny se do organismu vůbec nedostanou. Pak tyto živiny organismu chybí pro mnoho reakcí. Také to přispívá k menší imunitě.

Další příčinou snížené imunity je nedostatek některých živin, které jsou právě důležité pro to, aby imunitní systém dobře fungoval. Jak známo lidské  buňky vyrábějí milióny různých imunitních látek. Pro výrobu těchto imunitních látek buňky potřebují tzv. esenciální živiny.  Je třeba si uvědomit, že každá esenciální živina (a je jich celkem 46, které se musí dodávat potravou), je pro činnost organismu důležitá. I když chybí jen jedna, nastávají problémy. Lidé v našich končinách většinou netrpí totálním nedostatkem některé živin, ale dost často mohou trpět jen částečným nedostatkem živin. To se denně u našich klientů potvrzuje. A u klientů, kteří se zbavují zánětů močových cest, je problém s nedostatkem esenciálních živin pravidlem. 

Postup řešení při regeneraci při zánětu močových cest

Podle vzoru úspěšných německých klinik přírodní medicíny používáme k odstranění zánětu močových cest jejich regenerační metody.

Problém překyselení organismu je poměrně snadno řešitelný. Naše společnost podle vzoru německých klinik přírodní medicíny při zánětech močových cest na začátek používá 14 denní odkyselovací Zásaditý ozdravný program nebo Půst pro zdraví. Ty do začátku účinně pomáhají s odlehčením organismu. Přestane se konzumovat řada problematických potravin a organismus se odkyseluje. Toto spojené úsilí zlepšuje fungování organismu a získáte základ pro silnější imunitu.  Programy jsou určeny pro domácí užití při běžném pracovním rytmu. Dostáváte od nás písemné metodiky a po celou dobu vám případně i radíme. Ale tím regenerace nekončí.

Po absolvování Půstu pro zdraví a nebo po skončení Zásaditého ozdravného programu, naši klienti pokračují přechodem na typizovaný Regenerační program při zánětlivých onemocněních a alergiích. Ten obsahuje především rozpis plnohodnotné výživy (jedna varianta umožňuje i pohodlné a příjemné hubnutí 3-4 kg/měsíc). Ta zajišťuje dostatečný příjem všech 46 esenciálních živin. Ale u zánětu močových cest nestačí jen typizovaná plnohodnotná výživa. Jak už bylo výše řečeno,  jednou z příčin zánětů je to, že klient má v potravě potraviny, které způsobují vnitřní zánět. Proto je plnohodnotná výživa v Regeneračním programu speciálně sestavena tak, aby omezila tyto potraviny, které jsou příčinou vnitřního zánětu.   To je cesta, jak se trvale zbavit nejen zánětu močových cest, ale i se celkově ozdravit. Vnitřní zánět totiž způsobuje i řadu jiných zdravotních problémů, např. časté nachlazení. 

Pochybujete o významu výživy pro dobrý stav močových cest?

Mnoho lidí stále nevěří tomu, že by výživa a skladba potravin může při zánětu močových cest mohla nějak pomoci. Abych vás přesvědčil, že výživa je alfa a omega při řešení skoro každého zdravotního problému a u zánětu močových cest to platí také,  stačí si přečíst několik následujících odstavců.

Na úvod krátký přehled. Do našeho organismu celý život dodáváme jen potraviny (500-750 kg ročně), vodu (cca 1000 litrů ročně) a vzduch. A někdo i léky. Kromě těchto surovin do organismu nic jiného nevstupuje. To je třeba si uvědomit.  Většina lidí si myslí, že jíme hlavně proto, abychom organismu dodali energii, popřípadě bílkoviny, tuky a uhlovodany. To je sice také pravda, ale jíme hlavně proto, abychom v potravě přijali 46 tzv. esenciálních živin. Bez těchto živin  organismus nemůže dobře fungovat. Jsou to vitaminy (např. A, B1, B2, C, D, E) minerály (např. vápník, hořčík, sodík, draslík), esenciální mastné kyseliny (např. kyselina linolová) a esenciální aminokyseliny (např. valin, leucin, methionin, lysin atd.). To už je vědecky dokázáno. (A právě tady a jedině tady je základ zdravé výživy!). Většina lidí tyto esenciální živiny ani nezná, natož aby sledovala, zda je má ve stravě.

Základ všech zdravotních problémů je v tom, že lidé se stravují víceméně nahodile. A protože prakticky každá potravina má nějaké kalorie a tím i zasycuje, tak si mnoho lidí myslí, že to stačí. Krátkodobě se nic nestane, krátkodobě organismus vydrží i bez jídla, nebo o jablkách. Mnoho lidí se myslí, že to tak lze dělat i dlouhodobě. A to je největší omyl. Skladba potravy z dlouhodobého hlediska je extrémně důležitá.  a pokud nezajistí všech 46 živin v dostatečném množství, může sice zasytit, ale už nezajistí všechny potřeby organismu.  Právě tyto esenciální živiny ovlivňují všechny pochody v organismu, včetně krevního tlaku, cholesterolu, hormonů, enzymů, srdeční činnosti, činnosti střev, nervů, imunity, stavu pokožky, nadváhy a mnoho dalšího. Prakticky všechno. Proto právě na dlouhodobé skladbě naší potravy závisí celé naše zdraví. Dobrou správou je, že pokud radikálně změníme dlouhodobou skladbu naší potravy (a o to právě usiluje tzv. plnohodnotná výživa německých lékařů přírodní medicíny), organismus na to zareaguje a sám se opraví.

Jak fungují sebeléčebné síly organismu, které vám pomohou se zbavit zánětu?

A tady je druhý moment, který mnoho lidí stále nechápe. Jak se může organismus sám opravit? Co to jsou sebeléčebné síly? Vysvětlím. Každý člověk má v celém svém organismu miliardy buněk. Tyto buňky jsou malé „výrobní závody“, které zajišťují produkci všeho, co organismus potřebuje. Buňky pro tuto svou výrobu právě potřebují jen 46 esenciálních živin. Z nich mohou chemickými reakcemi vyrobit milióny různých látek, které organismus potřebuje (hormony, enzymy, milióny imunitních látek, kolagen apod.). Buňky mají ve své genetické výbavě kompletní programy, co mají vyrábět, jak se mají zbavovat odpadů, jak se mají dělit a jak se mají případně zničit. Buňkám nikdo nemusí radit. Je to podobné, jako když se říznete do prstu, tělo ví, jak ránu zahojit. Stejně tak, když žena plodí dítě, také nemusí číst žádné příručky, její organismus má v sobě kompletní program, jak to udělat. Podobných mechanismů v organismu funguje mnoho a to je právě ta podstata sebeléčebných sil organismu. Organismu prostě není třeba radit, jen mu musíme dodat právě těch 46 esenciálních živin, které ve své výživě tolik podceňujeme. Ale pokud je do organismu dodáme, pak organismus už ví, kde je použít a mohou fungovat jeho programy. To je celé, nehledejte v tom žádný jiný princip. 

Tento přístup se široce uplatňuje i v jiných školách západní přírodní medicíny. Např. podle odzkoušených Protokolů amerických lékařů přírodní medicíny je výhodné při léčbě tohoto zdravotního problému používat nejen plnohodnotnou výživu, ale u některých živin používat mnohem vyšší dávky živin (tj. nad rámec 100% DDD). Užívají se proto doplňky stravy. V Protokolech se také používá princip eliminace některých potravin, které podporují vnitřní zánět. Tento přístup může urychlit regeneraci.  Proto v doporučeních, která našim klientům dáváme ohledně plnohodnotné výživy, vycházíme také z těchto Protokolů.

Jak probíhá řízená regenerace?

Pracujeme jako poradna pro klienty z celé České republiky. Ale nikoho nevyšetřujeme a nestanovujeme diagnózy (ty už máte od svých lékařů). My pomáháme s regenerací, ozdravováním. Regenerační programy zasíláme klientům e-mailem po zaplacení.  Naši klienti od nás dostávají vše v písemné podobě, fungování regeneračního programu i všech regenerujících prvků podrobně popsáno a odůvodněno. V našich regeneračních programech nepoužíváme žádné neznámé ani tajemné síly či energie. Každý klient má možnost s námi tento program konzultovat a klientům ho pomáháme správně zavést do životního a stravovacího stylu. Provádět však musí klient. Naše programy jsou tudíž vhodné pro aktivní lidi, kteří chtějí u sebe něco změnit. S klienty jsme v kontaktu pomocí e-mailu, telefonu, Skypu, v případě potřeby i osobně v naší kanceláři v Praze.  Veškeré ozdravování i konzultace k němu mohou probíhat na dálku, pro vás v pohodlí domova v běžném pracovním rytmu. Nepotřebujete k tomu žádnou dovolenou.

Pokud máte zánět močových cest a třeba ještě jiné zdravotní problémy, které potřebujete řešit,  napište nám nebo zavolejte. Vybereme pro vás nejvhodnější postup založený na našich regeneračních metodách lékařů přírodní medicíny. Kontaktujte nás v pracovní době od 10.00 do 17.00 na tel. 777 143 283 nebo 7777 44 247 nebo nám napište mail. Případně nám pošlete sms, ozveme se vám sami.

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2015, revize 2018

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví a výživy se zabývá více než 30 let, z toho 15 let profesionálně. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. Publikuje především na internetu. K datu copyrightu zveřejnil více než 50 odborných článků o souvislostech mezi výživou, překyselením organismu a vznikem nejrůznějších zdravotních problémů.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva