CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Půst – změny v organismu

Proč jsou delší půsty vynikající detoxikační způsob, který nemá obdoby?

V lidském organismu je asi 200 druhů buněk. V těchto buňkách vznikají veškeré lidské hormony a enzymy, které jsou základem dobrého metabolismu a fungování organismu. Ale každá buňka současně produkuje i odpadní látky. Vlivem moderní stravy, které se nedá úplně vyhnout, se část těchto odpadních látek postupně ukládá v mezibuněčných prostorech. Ty se postupně ucpávají a brání činnosti buněk. Organismus se tzv. překyseluje. Zde je základ zpomaleného metabolismu, stárnutí buněk a řady zdravotních problémů.

Delší půsty či hladovění slouží především k tomu, aby se tyto odpadní škodlivé látky z těchto mezibuněčných prostor vyloučily ven z organismu. Pročištění mezibuněčného prostoru pak obnoví funkčnost buněk. Na správné funkci buněk závisí všechny enzymatické a hormonální pochody v organismu. Protože enzymy a hormony ovlivňují v organismu prakticky všechno, dojde pročištěním organismu k velkolepé a globální “operaci bez nože”. Delším půstem se tedy zejména harmonizuje celý hormonální a enzymatický systém organismu. To je hlavní přínos delších půstů.

Takový komplexní efekt nepřináší žádná jiná detoxikace (např. pití bylinek, masáže, sauny apod.), které se při Půstu pro zdraví používají také, ale jen podpůrně. Jde o to, že při těchto detoxikacích se většinou nijak neomezuje potrava – hlavní zdroj znečištění mezibuněčného prostoru. Pokud v detoxikaci není zahrnut prvek výrazného omezení stravy, k pročištění mezibuněčného prostoru buď nedochází vůbec, nebo jen lokálně.

Pomocí delších půstů má organismus šanci pročistit globálně v celém organismu mezibuněčné prostory a tak se často zbavuje řady zdravotních problémů. To je prověřeno dlouhodobou praxí na německých a ruských klinikách přírodní medicíny, kde se tato metoda – coby léčebná – uplatňuje. Druhou podstatnou součástí této metody je strava. Po půstu půstu musí být tzv. plnohodnotná, s dostatečným množstvím všech esenciálních živin.

Hladovět se nemůže pořád, je to jen krátké časově omezené období. Ale toto období odpočinku od jídla je pro regeneraci organismus klíčové. Pokud stále jen jíme, mezibuněčné prostory nemají šanci se pročistit. Proto každý člověk občas potřebuje delší půst či hladovění. Jen si to lidé neuvědomí dříve, než přijde nemoc, únava nebo zdravotní problémy. Pravidelný intenzivní lékařský půst v trvání 5 až 10 dnů alespoň 1x ročně je velice účinná prevence (nedá se vůbec srovnat s dietami, pitím bylin, či užíváním potravních doplňků) a může vám pomoci udržet pevné zdraví až do vysokého věku.

Pokud máte zájem se naučit provádět Půst pro zdraví podle německé lékařské metodiky, můžete si objednat metodiku a balíček přípravků k jeho provádění na našem e-shopu. Jakmile se tento půst jednou naučíte provádět, můžete pak používat celoživotně. Tato znalost se určitě vyplatí, tím spíše, že v roce 2016 Japonec Yoshinori Ohsumi získal NOBELOVU CENU ZA FYZIOLOGII A LÉKAŘSTVÍ za popsání jevu tzv. autofagie (anglicky „autophagy“ –  tzv. jevu „sebepojídání“, kterým buňky likvidují své nepotřebné a staré součásti většinou bílkovinové povahy. K tomuto jevu dochází při delších striktních půstech a hladovění. Tím se buňky obnovují a omlazují. A omlazování buněk pomocí striktních půstů je tak již i vědecky podloženo. Případně můžete využít i službu našeho trenéra, který vás může při vašem prvním delším půstu doprovázet. Tím se vyhnete komplikacím. Kontaktujte prosím Centrum řízené regenerace s.r.o. v pracovní době od 10.00 do 17.00 na telefonech 777 143 283 nebo 7777 44 247. Rádi Vám pomůžeme. 

Půst pro zdraví – základní balíček včetně přesné metodiky. K vyřízení objednávky klikněte na tento odkaz

 

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva