CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Půst a tlak našeho okolí

Půst a tlak našeho okolí

To naše okolí, psychika, rozličné názory a půst…. Ne každý je zastáncem držení půstu a jeho podpůrných detoxikačních praktik. Tito protivníci půstů argumentují vším možným. Jejich názory jsou ale většinou založeny na nedostatku erudovaných informací o půstu. Možná zkoušeli v minulosti držet půst, ale neměli dobrou metodiku a tudíž získali i špatné osobní zkušenosti.

Přátelé, pokud jste se rozhodli pro Půst pro zdraví, mějte na paměti, že s touto účinnou prevencí a cestou k upevnění zdraví, se ne vždy všichni ztotožňují. Lidé mají zkrátka nechuť hladovět a apriori také odmítají informace o něm se slovy: „To pro mě není“. I vás bude možná okolí v průběhu Půstu pro zdraví vybízet, abyste pořádně jedli. Vydržte! Je to o vás a o vašem zdraví. Pokud vydržíte, Půst vám přinese mnoho užitku.

Každý má právo na svůj vlastní názor a následné rozhodnutí. Zde není účelem ukázat, jak je Půst pro zdraví zdravý! Vy to také víte a zřejmě proto jste se pro něj rozhodli. Nový a překvapivý může tlak okolí na vás. Tím není myšleno pravidelné setkávání s kamarády, kteří tzv. debužírují, a vy na to zíráte a nic si nemůžete dát. Ale s naší metodikou, kdy při půstu není hlad, i pohled na debužírující kamarády zvládnete poměrně v pohodě. Navíc vás bude těšit, že vy se právě čistíte a ozdravujete, zatímco oni konají pravý opak. Většinou. Na mysli mám jiný tlak, jakýsi nedobrovolný tlak např. rodičů, partnera, dětí, kolegů v zaměstnání. Tento tlak je někdy roven až neutuchajícímu hukotu, v němž lze rozpoznat klíčová slova nabádání: najez se, neblbni, jsi jako za groš kudla, zestárneš, bude z tebe anorektik, je to všechno blbost apod. Ať už vaše okolí bude nazývat Půst pro zdraví jakkoliv a říkat cokoliv, vy máte silný protiargument. Tento půst se provádí podle osvědčené metodiky německé Lékařské společnosti pro léčebné půsty a výživu. Tato metodika je dlouhodobě (několik desetiletí) úspěšně praktikována na německých „půstovních“ klinikách k léčbě různých nemocí i jako prevence a účinný prvek omlazení. Půst za těchto pravidel je efektivní, příjemný a hlavně, není při něm hlad. To vše je prokázáno.

Půst pro zdraví ale není mávnutí čarovným proutkem, po kterém se všechno zázračně změní a vyléčí. Vzhledem k urputnosti některých onemocnění je zapotřebí ho pravidelně opakovat. Ale pokaždé, když ho absolvujete na tom váš organismus bude podstatně lépe. Půst pro zdraví je forma upevnění zdraví a prevence. Vzhledem k životnímu stylu a naší nepříliš kvalitní stravě je dobré ho jednou za půl roku nebo za rok opakovat.

Takže se připravte na tlak okolí. Ale rozhodující je to, co chceme my sami. Pokud se pevně rozhodneme, můžeme tlak okolí pochopitelně vydržet. Je to o tom, co máme ve své hlavě. Nikoliv v hlavách našeho okolí.

Co se stane, když podlehnete okolí, přeberete jeho názor a půst nedokončíte? V podstatě nic a zároveň mnoho. Nic: to proto, že Půst pro zdraví lze kdykoliv přerušit a správnou návratovou dietou se vrátit k normálnímu stravování. Přičemž, jestliže se půst přeruší již po dvou dnech, není zapotřebí žádné návratové diety. Jenom je vhodnější vyřadit ze stravy příliš tučná a masitá jídla a to stačí první den po půstu. Při delším postění je vždy nutná návratová dieta.

Mnoho: proto, že sám člověk sebe ochuzuje o naprosto přírodní a jednoduchý způsob regenerace a ozdravení organismu. Možná to v první chvíli bude každému, kdo chce předčasně ukončit půst, jedno, ale posléze se může dostavit i rozmrzelost a zklamání ze sebe sama. Zde je vedoucí půstu velkou psychickou oporou. Předně uvede na správnou míru skutečnosti, poukáže na „zlepšováky, jak lépe zvládnout půst“ a jeho podpora je k dispozici po celou dobu trvání půstu. Vydržet Půst pro zdraví je poměrně snadné, skutečně stačí se jen rozhodnout. Rozhodnutí je vždy na vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva