CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Půst – strašák nebo blaho pro lidstvo?

Někdy se nestačím divit. Čtu totiž různé časopisy a sleduji televizní pořady, které souvisí se zdravím. Někdy se objevují zprávy a prohlášení, které popisují, jak jsou půsty škodlivé. Všechny půsty se dávají do jednoho pytle, nerozlišuje se kvalita. A v tom je právě ta chyba. I mezi půsty jsou obrovské rozdíly. Komunita odborníků v České republice, které se zabývá speciálními odborně vedenými půsty nebo odborně vedeným hladověním zabývá, je poměrně malá. Pokud vím, z jejich strany se žádné takové strašení půstem nikdy neobjevilo, naopak jedná se o seriózní ozdravnou a léčebnou metodu, která je dokonce v některých zemích uznávána lékařskými institucemi.

Podobně kladně o těchto speciálních půstech hovoří i celá řada lékařů – specialistů na léčebné půsty a léčebné hladovění. Ti používají tento nástroj denně k ozdravování a léčení svých pacientů. Existují i kliniky přírodní medicíny, které léčebné půsty nebo léčebné hladovění používají úspěšně jako hlavní metodu léčení. Některé např. německé kliniky mají tradici již téměř 100 let. Pokud by odborně vedený půst byl v nějakém smyslu škodlivý, určitě by tyto kliniky nemohly přežít, prostě by zkrachovaly. Dá se říci, že skuteční odborníci na odborně řízené půsty shodně potvrzují, že krátkodobé odborně vedené půsty jsou pro lidstvo hotovým blahem – pokladem.

Moderní poznatky odborníků na léčebné půsty a léčebné hladovění vlastně jen navazují na tisíciletou tradici celého lidstva i všech náboženství. Půsty či dočasné omezení stravy byly vždy jejich nedílnou součástí. Prostě dlouhodobá zkušenost lidstva je taková, že dočasné omezení stravy prospívá. Nic na tom nemění skutečnost, že ho lidé v moderní době zatím neobjevili. Já osobně odborně vedený půst považuji za největší blaho, které si člověk může dopřát. Tím spíš, že dnešní moderní lékařské metodiky půstů např. Půst pro zdraví, zaručují, že lidé při nich nebudou mít klasický pocit hladu. A to ani po 6 nebo 10 dnech půstu. Tím je toto blaho dostupné pro kohokoli – stačí se jen naučit dobrou metodiku.

Vždycky, když se objeví nějaká taková správa o škodlivosti půstů, tak se trochu podívám, jaké má zpráva pozadí. Jak vzniká strašák půstu. V jednom mám jasno. Tyto zprávy vypouštějí do světa já jim říkám „nesvědomití“ redaktoři, kteří většinou o odborně vedených půstech nic neví a sami takovým půstem ani neprošli. Často se opírají o názor i nějaké kapacity – i lékaře. Ale když se podívám hlouběji na toho lékaře, tak většinou zjistím, že ani tento lékař sám nemá žádnou každodenní praxi s vedením půstů. To vím bezpečně. Navíc tito „nesvědomití“ redaktoři často považují nesprávně půsty za prostředek hubnutí. V tom se kardinálně mýlí a ještě navíc matou své čtenáře. Půsty vždy byly a jsou nástrojem ozdravení, nikoliv hubnutí. Ale pokud se člověk ozdraví, většinou i zhubne. Ale až následně. Druhým zdrojem negativních informací bývají amatéři, kteří někde na fóru zveřejní své individuální negativní zkušenosti s půstem. Já většinou vidím, že prováděli půst bez dobré metodiky a bez potřebných znalostí. Zde platí, že pro provedení delších půstů je třeba mít know-how (vědět, jak na to).

Jistě bych měl udělat i nějaký závěr. Je velmi jednoduchý. Bez ohledu na to, že se někdy objevují negativní informace o půstech a že se někdy dělá z půstů strašák, mělo by se i mezi půsty rozlišovat. Jako např. slovo „auto“. To může označovat jak moderní nové auto, tak i rozhašenou rachotinu. Podobně je to i u půstů. Jsou i špatné půsty. Ale tvrdím, že odborně provedený půst podle správné lékařské metodiky to největší blaho, které si člověk může dopřát. Já sám jsem takovým odborně provedeným Půstem pro zdraví prošel několikrát. Denně slyšíme od našich klientů, jak jsou překvapeni, že se i po 6 až 10 denním Půstu pro zdraví cítí jako vyměnění a že nemají hlad. Je to na vás. Až Půstem pro zdraví projdete, uvidíte, že jsem měl pravdu. Neprosazuji nic jiného, než to, co lidstvo zná už tisíciletí…a nějaký „nesvědomitý“ redaktor na tom nic nezmění.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva