CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Půst nevydržím aneb půst a psychika

Říkáte si, že půst nevydržíte?

Pokud se o tom budete neustále přesvědčovat, tak skutečně nevydržíte. Děláte pro to tímto totiž maximum, vaše psychika je mocná. Pokud si budete dávat tuto autosugesci, bude to tak. Ale což takhle si říci, že zdraví je číslo jedna a zjistit si nejprve dostatek erudovaných informací?

Za druhé motivace! Ta je hnací silou. Benzínem v motoru. Jestli člověk je pro něco dostatečně namotivován, těší se, má jasný cíl a hodlá ho také dosáhnout.

Sebejistota. Možná si říkáte, co ta má s půstem společného? Docela dost. Sebejistý člověk se pro něco rozhodne, je motivovaný, věří si a hledá způsoby, jak dosáhnout vytyčeného cíle. Chápe, že je nutné cestou zdolávat i třeba překážky, že když něco chce, musí také pro to i něco udělat. Nejistý člověk s nízkým sebevědomím neustále kolísá. Přebírá názory druhých a je přesvědčen, že jsou to ty lepší. Nedokáže se rozhodnout, a pokud ano, svá rozhodnutí neustále mění a zkrátka hledá důvody, proč to nejde. Ještě ke všemu bývá často líný a nechce se vzdát slastí života. A tam pro mnohé holt jídlo také patří.

I samota hraje svoji významnou roli na cestě k vytyčenému cíli. Jakou? Člověk sám nemá tak nekonečně pevnou vůli. Pokud máme nějakého souputníka, obecně se zvládá všechno lépe a s úsměvem. Zde potom nechybí povzbuzení, a pokud je onen dotyčný ještě opravdu znalý věci, potom nejenom že nechybí povzbuzení, ale je tu i dobrá rada, jak dál.

Pojďme do toho:
Co může být motivací k tomu, abychom vůbec drželi půst? Je toho docela dost. V prvé řadě náš zdravotní stav! Zajisté si všichni přejeme být zdraví. Za druhé správně vedený půst nabízí naprosto přirozenou cestu detoxikace organismu a to bez léků a chemie. Za třetí tentýž půst může být nejenom ozdravným, ale i obohacujícím zážitkem! Proč všechno hned zavrhnout mávnutím ruky a se slovy, že půst nevydržím? Ovšem podstatnou motivací jsou právě erudované informace o půstu! Informace skutečných odborníků, kteří mají speciální vzdělání v oblasti půstu a výživy. A také své osobní zkušenosti a praxi s půsty. Nikoliv informace typu: sousedka říkala….

A pamatujte, že vše máte v prvé řadě ve své hlavě. Tam si vytváříte strach i nadšení. Prostě vaše psychika. A tělo to ví. Začne okamžitě reagovat na to, co si vemlouváte. Je to strach? Tak začne tvořit ve zvýšené míře vnitřní obranu a připravuje se na boj nebo útěk. Máte naplánovaný půst a jste pevně rozhodnuti ho zvládnout? I zde mysl vydala pokyn a tělo je připraveno a počítá s ním. Tak nezavrhujte něco, co neznáte anebo jen tak z rychlíku že jste to někde zahlédli. Přeji vám hodně štěstí a pevné zdraví. A závěrem ještě „maličkost“: Při Půstu pro zdraví, který vedou certifikovaní vedoucí půstu podle metodiky německé Lékařské společnosti pro léčebné půsty a výživu, NENÍ HLAD!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


ZAVOLEJTE NÁM nebo POŠLETE SMS!

+420 777 744 247Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva