CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Plnohodnotná výživa je příjemná a snadno se dodržuje

Naši klienti často mají dojem, že plnohodnotná výživa – coby zdravá výživa, je nějak omezí. Často mají představu, že to bude jakási přídělová dieta. Zde bych chtěl všechny zájemce o zdravý životní styl ubezpečit, že budou velice překvapeni a pochopí, jaký dramatický rozdíl je mezi Plnohodnotnou výživou a všelijakými dietami. Systém plnohodnotné výživy je velice příjemný na užívání, prakticky nikoho moc neomezí, nezakáže mu oblíbená jídla.  Také žádné “kořínky”, přesné jídelníčky, přiblblá dieta či “koncentráčnická” strava!

Tak především je třeba říci, že se nestanovují žádné přesné jídelníčky. To by nikdo nechtěl, i když stále vychází celá řada návodů na diety právě v tomto starém stylu. Co pro vás bude důležité vědět, nejedná se o nějaký náš výmysl. Používáme pružný systém, který byl vyvinut a prověřen v Německu na klinikách přírodní medicíny a jde velice dobře realizovat. Zde jsou reference na naše ozdravné metody i na nás: REFERENCE. Trenéři naší společnosti tento německý systém Plnohodnotné výživy vystudovali, získali certifikát. Naše klienty jen školíme a pomáháme systém Plnohodnotné výživy uplatňovat v praxi.

Cílem plnohodnotné výživy je zajistit, aby z dlouhodobého hlediska bylo ve vaší stravě dost všech esenciálních živin. To jde realizovat jen dvěma základními modely. Buď úplně přesnými jídelníčky a nebo tak, že se stanoví orientační množství jednotlivých skupin potravin (maso, ryby, mléčné výrobky, ovoce, zelenina, ořechy, obilniny, luštěniny), které je pak třeba sníst za týden/den. Německý systém plnohodnotné výživy využívá tento druhý model. Tento základní model plnohodnotné výživy byl v Německu dlouhodobě zkoumán na pokusné skupině lidí a pracoval na něm tým lékařů a vědců. Je vždy základem našich doporučení pro plnohodnotnou výživu.

Německý systém plnohodnotné výživy vychází z předpokladu, že z dlouhodobého hlediska je důležité do organismu dostat všechny nezbytné esenciální živiny v potřebném množství. Z krátkodobého hlediska nevadí určité výkyvy v příjmu živin, které organismus umí vykrývat ze svých zásob. Tento model má benevolenci, která vychází z běžných situací. Není striktní a nesvazuje v tom, že by se člověk musel každodenně držet nějakého přesného rozpisu. To by nikoho dlouhodobě nebavilo. takže není problém vybočit – rauty, oslavy apod. Plnohodnotná výživa jen nastavuje určité mantinely, které právě zaručí, že v dlouhodobém horizontu nebudete trpět nějakým katastrofálním nedostatkem nějaké esenciální živiny. A to je ve výživě podstatné.

Prakticky to vypadá tak, že našim klientům dáváme rozpis skupin potravin na týden – např. 400 g zeleniny/den a např. 2 porce ryby na týden. Podobně je to u ostatních skupin potravin. Takový systém je každému jasný a snadno si to ohlídá. V rámci jednotlivých skupin potravin se doporučuje hodně střídat jednotlivé druhy potravin – např. v rámci zelenin se v týdnu střídá maximální množství druhů – dle snášenlivosti. To zaručí, že v dlouhodobém průměru budou maximálně využity esenciální živiny obsažené v této skupině potravin. Tento systém umožńuje velkou rozmanitost ve výživě. Plnohodnotná výživa se zabývá i kvalitou a způsobem přípravy potravin – hlavním kritériem je vždy zachování maximální výživné hodnoty používaných potravin.

Pokud se někdo chce stravovat nějak speciálně – např. vylučuje nějaké typy potravin (třeba vegetariáni), pak propočítáváme plnohodnotnost výživy na míru. Často je třeba používat nějaké výživové doplňky, protože při vyloučení některých typů potravin výsledná strava prostě neobsahuje všechny živiny. Obsah živin se propočítává podle základních parametrů klienta – pohlaví, věk, váha, výška a aktivita a vychází se z referenčních hodnot pro příjem živin, které doporučují německá, rakouská a švýcarská společnost pro výživu.

Na rozdíl od různých diet máte při užívání plnohodnotné výživy určitou záruku, že ve své výživě neuděláte nějakou fatální chybu. Protože plnohodnotnou výživu si běžný člověk sám nemůže dobře naplánovat (nemá pro to potřebné nástroje), rádi vám pomůžeme. Volejte na tel. 777 143 283. Bližší informace o plnohodnotné výživě najdete v článku a videu na našem webu – viz Plnohodnotná výživa.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva