CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Naše zdraví, relaxace a zvládání stresu

Někdy slyšíme o nemocích a jakoby se nás to ani netýkalo. Nám se to přece nemůže stát! Ale opak je mnohdy pravdou. Nemoci se nás týkají stejně jako kohokoliv jiného, jenom záleží na obratnosti, jak jim dokážeme předcházet. Konkrétně je obratností míněna péče o naši tělesnou i duševní schránku. A už se hrne námitka, že babička jedla sádlo, škvarky, necvičila a dožila se ve zdraví sta let. Oproti tomu sousedka nejedla skoro nic, a pokud, tak všechno jenom to zdravé, nekouřila, dostatečně spala a celý život prostonala. Tak jenom k tomu zbývá dodat, že naše těla nejsou stejná. Po předcích si neseme různou výbavu, která zase v určitých situacích a za určitých podnětů reaguje určitým způsobem. Ten zase spouští další reakce a ve finále pak vzniknou podklady pro výše uvedená rčení o zdravé babičce a nemocné sousedce. Otázkou také je, jak ona dotyčná sousedka ta svá zdravá jídla konzumovala, jak se dokázala vyrovnávat s náročnými situacemi a mnoho, mnoho dalšího. A stejně tak babička. Měla třeba naprosto pevný základ zdraví od své maminky, díky kterému stačila zpracovávat i rozličné zlozvyky, které by mohly jiného tzv. položit. V každém případě: my jsme tady a teď a cokoliv dobrého pro sebe uděláme, to naše tělo také zúročí.

Nedílnou součástí celkového dobrého zdraví je naše psychika. Ta je začátkem i koncem všeho. Nejprve je vždy myšlenka a potom čin. Jak ona rozkáže, tak tělo jedná. Psychika je zákeřná, protože není hmatatelná. Když si člověk zlomí nohu, jasně cítí bolest, na rentgenu je viditelné poškození zjevně patrno a léčba je konec konců viditelná také dobře a to jak pro majitele zlomeniny, tak i pro jeho okolí. Zlomená psychika už je na tom hůře. To, že jedinec má problémy se spánkem, často ho bolívá hlava anebo je podrážděný, lze přece velice snadnou vyřešit polknutím pilulky. Jedné nebo dvou a za chvíli třeba dalších. Moc se nezamýšlíme nad podstatou, proč tomu tak je. V případě potřeby sáhneme po lécích a je to. Nepozastavujeme se zkrátka nad tím a vnímáme to jako normální věc. Krůček po krůčku likvidujeme zbytečně svůj organismus, jelikož se přidávají další neduhy a problémy. Ty „zvládáme“ podobně a najednou se nestačíme divit. Frustrace, deprese, vyčerpání. Ani nemusí dojít až k těmto krajnostem. Ono stačí, když si připadáme stále unavení, bez nápadu, každé rozhodování nám trvá nepřiměřenou dobu a tisíckrát si opakujeme důvody, proč tak a ne jinak, reagujeme podrážděně a tak dále.

Doba je hektická! V krátkém časovém okamžiku musíme běžně zvládnout spoustu věcí. Jenomže nejsme žádné perpetum mobile a do organismu musíme energii i dodávat! Napětí kompenzovat a závady opravovat.

 

Věda dokazuje, že velmi dobrou kompenzací našeho přemrštěného úsilí je relaxace. Přírodní forma prevence a zvládání stresu. Zde není myšlena relaxace jako zábavná činnost. Pokud je zde hovořeno o relaxaci, jedná se o cílené současné psychické i fyzické uvolnění. Má mnoho forem a ne všechny vyhovují všem. Centrum řízeného hladovění má ve své nabídce možnost naučit poměrně jednoduchým způsobem každého umět se uvolnit velice rychle a v podstatě kdekoliv a kdykoliv. A co je pro každého důležité? Že si uchová vždy sám nad sebou kontrolu a v případě potřeby okamžitě dokáže být naprosto bdělý a připraven jednat. Využití relaxace je poměrně široké:

1. Prevence a zvládání stresu
2. Vyladění organismu
3. Projasnění mysli
4. Zlepšení fyziologických pochodů v organismu
5. Snížení rizika civilizačních onemocnění
6. Výkonnější paměť a schopnost soustředit se

 

Všechno se vším souvisí. A relaxace zcela jistě s naším celkovým zdravím. Tak proč čekat na nutnost aplikace daleko finančně náročnějších praktik léčby, když ještě je čas využít těch jednoduchých. No a vůbec nejlepší je prevence!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


ZAVOLEJTE NÁM nebo POŠLETE SMS!

+420 777 744 247Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva