CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Migréna – pomůže odkyselení a speciální výživa

 

Migréna a její léčba podle metodiky německých lékařů přírodní medicíny.

 

 

Jak známo migréna je problematický zdravotní problém, u kterého stále ještě nejsou známy všechny příčiny. Ale to  neznamená, že by se nedala migréna řešit. Právě naopak – praxe ukazuje, že pomáhají komplexní lékařské ozdravovací metody. Možná vás to překvapí, ale němečtí lékaři přírodní medicíny používají k léčbě migrény (a mnoha jiných složitých i chronických problémů) účinné detoxikační programy v kombinaci s následnou plnohodnotnou výživou (t.j. speciální plán výživy, který zajistí přísun všech 46 nenahraditelných živin, které si organismus neumí vyrobit). Při tom je třeba výrazně omezit některé druhy potravin, které narušují hormonální rovnováhu. Právě velké výkyvy hormonů např. inzulinu jsou dle mého názoru ty největší příčiny, které mají vliv na záchvaty migrény. Běžná “chaotická strava” právě způsobuje velké výkyvy hormonů, což se vždy negativně projevuje na zdravotním stavu.

 

Tento postup je prověřen v praxi.  Je to tedy úplně jiný přístup k léčení tohoto problému než používá klasická medicína. Koresponduje se zákony fungování organismu a jde až k příčině problému. Proto má výsledky. Ale není to pilulka, zde léčení spočívá na pacientovi, který musí sám celou proceduru provést.Ale není to nic těžkého a určitě to stojí za to. Podle německého vzoru v ČR používáme k hluboké detoxikaci 14 denní Zásaditý ozdravný program nebo Půst pro zdraví v kombinaci se speciálně navrženou plnohodnotnou výživou, která vás ale nijak neomezí, spíše jen koriguje. Určitě je zajímavé i to, že si celý ozdravovací program provádíte sami doma v běžném pracovním rytmu. Při této komplexní metodě vlivem ozdravovacích mechanismů kromě vyléčení migrény dochází i k výrazné regeneraci celého organismu. To žádná jiná metoda ani pilulka neumí. Tyto metody na rozdíl od léků směřují k tomu, aby se organismus ozdravil a pak se automaticky upraví i migréna. Budeme popisovat metody, které působí globálně na celý organismus a již prokázaly účinnost  u mnoha chronických zdravotních problémů včetně migrény.

 

Opíráme se o mnohaleté zkušenosti německých klinik přírodní medicíny, které s léčbou migrény mají úspěchy.  Stejné metody jsme se Německu naučili i my a používáme je v Centru řízené regenerace s.r.o.. Naši specialisté jsou lékařsky certifikováni v Německu.

 

Nejprve se podívejme, jak může delší hluboká detoxikace a plnohodnotná výživa působit na zlepšení stavu při migréně. Začněme z toho, co o migréně doposud víme. Obyčejně se uvádí, že jejím spouštěčem může být stres, pracovní vypětí, nenávist, strach, také antikoncepce, léky, některé potraviny, alkohol apod..

 

Pro hlubokou detoxikaci se používají dva srovnatelně účinné programy: 14 denní Zásaditý ozdravný program nebo 7 až 10 denní Půst pro zdraví. Po hluboké detoxikaci, které se těmito metodami dosahuje,  nastávají v organismu zajímavé změny. Organismus se čistí, zklidňuje, vše se v organismu harmonizuje. Budete mít i překvapivě mnoho energie. To vše má pozitivní vliv na zklidnění migrény. Zdůvodnění je snadné: při delším Zásaditém ozdravném programu i při Půstu pro zdraví se mění vnitřní biochemické prostředí organismu – dochází k tzv. odkyselení. Překyselení, jak známo, velice negativně působí na nervovou činnost. Prostě kyseliny dráždí nervy v mozkové části. A podráždění znamená spouštění stresové reakce a stresová reakce zase může vést k migréně. Změna vnitřního biochemického prostředí – odkyselení vede k celkové harmonizaci hormonálního systému. A to je asi hlavní důvod proč se už přímo při Zásaditém ozdravném programu i pro Půstu pro zdraví zmírňují všechny příznaky migrény.

 

Jistě si říkáte, co bude dál po Zásaditém ozdravném programu nebo po Půstu pro zdraví?  Dnes se už dobře ví, že některé potraviny příznaky migrény zhoršují (alkohol, káva). Také strava, která svou celkovou povahou je překyselující. Migrénu také prokazatelně zhoršuje a může i spouštět nedostatek některých živin (vitaminů a minerálů) ve výživě. Němečtí lékaři přírodní medicíny jsou úspěšní v léčbě migrény proto, že po skončení hluboké detoxikace pacientům doporučují plnohodnotnou výživu, která zajišťuje jednak dostatek všech 46 esenciálních živin a také to, že organismus přijímá převahu tzv. zásadotvorných potravin. To omezuje budoucí překyselení, které podle zahraničních lékařů přírodní medicíny je hlavní příčinou migrén.

 

Systém plnohodnotné výživy na rozdíl od různých diet či ochuzených „zdravých výživ“ je „plnokrevná“ výživa. Nebudete trpět hlady. Jen z cílem dalšího vyloučení migrény (již např. po Zásaditém ozdravném programu to bude lepší) budou omezeny některé potraviny, které tento zdravotní problém způsobují. Zejména jde o potraviny, které způsobují výrazné výkyvy hormonů. Jedním z hlavních viníku je hormon inzulín a také kortizol, které některé potraviny výrazně ovlivňují. Právě vysoká hladina inzulínu či kortizolu ovlivňuje i jiné hormony a celou regulaci organismu. Proto bez omezení některých potravin nelze migrénu uspokojivě vyřešit.  Budete mít speciálně navrženou plnohodnotnou výživu. Jde hlavně o úpravu proporcí, ve kterých konzumujete jednotlivé skupiny potravin. Snadno se dodržuje. Dá se dokonce říci, že vás dodržování tohoto systému nezatíží více, než běžné stravování. Co je ale velice důležité, Plnohodnotná výživa pomáhá zbavit se zdravotních problémů a celkově se ozdravit. V našich metodikách Zásaditého ozdravného programu i Půstu pro zdraví klienti dostávají i základní koncept plnohodnotné výživy, v případě migrény je ale potřeba použít plnohodnotnou výživu sestavenou jinak.

 

Zahraniční vědecká literatura hovoří také o tom, že za migrénou stojí i kolísání hladiny inzulinu v krevním oběhu. Podle mého názoru je to jedna z důležitých příčin. To je způsobena především konzumací potravin s vysokou glykemickou náloží (těstoviny, chléb, dorty, pečivo, cukrovinky, limonády i alkohol a další).  Jak známo inzulin ovlivňuje hladinu i jiných hormonů – např. kortizolu, který zvyšuje krevní tlak.  Výkyvy v hladinách hormonů nepříznivě ovlivňují stahování stav cév v mozku a je to jednou z příčin záchvatů migrény. Proto u našich klientů zohledňujeme i tuto příčinu a náš specialista sestavuje pro klienty s migrénou speciální plnohodnotnou výživu .

 

V Centru řízené regenerace s.r.o. v Praze používáme stejné metody jako němečtí lékaři přírodní medicíny. Tyto metody jsou v Německu schváleny jako léčebné, to znamená, že byly řádně testovány a jsou používány na klinikách přírodní medicíny lékaři s titulem MUDr.  Reference na tyto regenerační metody německých lékařů najdete na nových webových stránkách naší společnosti.  Pracujeme jako poradna tj. ambulantním způsobem pro klienty z celé České republiky. Naši klienti od nás dostávají přesné písemné návody. Na úvodní konzultaci vždy s klientem dohodneme individuální postup ozdravování. S klienty jsme v kontaktu pomocí e-mailu, telefonu, Skypu, v případě potřeby i osobně v naší kanceláři v Praze. Ale nemusíte nikam jezdit. Veškeré ozdravování i konzultace k němu probíhají i na dálku, pro vás v pohodlí domova v běžném pracovním rytmu. Nepotřebujete na to žádnou dovolenou.

 

Metoda německých lékařů není nijak složitá. Úvodní detoxikace vás za 14 dnů odlehčí a ozdraví. Tento 14 denní Zásaditý ozdravný program je nejjednodušší cesta, jak začít vaše léčení. Pochopíte, že to má smysl. Zde si můžete přečíst podrobnosti, případně Zásaditý ozdravný program i objednat. Po skončení programu vám poradíme.  Potom už  trvale budete jíst zase  “jako králové”, jen se omezuje to, co vám škodí!  Je to cesta ke skutečnému zdraví.

 

Pokud se chcete zbavit migrény a ještě třeba navíc i jiných zdravotních problémů, které můžete mít (např. vysoký tlak, vysoký cholesterol, nadváha, dna apod.), pak naše metody jsou pro vás správnou volbou.  Kontaktujte nás na tel. 777 143 283 nebo 7777 44 247 nebo nám napište mail. A pamatujte si: S těmito ozdravnými metodami nikdy nemůžete nic ztratit, jen získat. 

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2015

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví a výživy se zabývá více než 30 let, z toho 15 let profesionálně. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. Publikuje především na internetu. K datu copyrightu zveřejnil více než 50 odborných článků o souvislostech mezi výživou, překyselením organismu a pravou příčinou zdravotních problémů.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva