CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Má amatérské ozdravování šanci?

Když se lidé učí tenis nebo golf, najímají si trenéra. Ve fitcentru mají také trenéra. Tanec se učí v tanečních. Řídit auto v autoškole.  Ale zdraví a výživa, které jsou daleko složitější než všechno výše vyjmenované, si lidé chtějí zvládat sami doma „na koleně“.

Většina lidí se snaží zlepšovat své zdraví svépomocně, amatérsky. Lidé studují různé články na internetu, čtou články v časopisech, chodí na výstavy o zdraví a sledují nejrůznější rozporuplné bláboly.  Nakupují různé doplňky stravy, často pod skrytým vlivem reklamy. Nebo si nechají natlačit nějaký předražený doplněk stravy od podomního prodejce a pak doma hořekují, když zjistí, že v lékárně by podobný stál třetinu. Jsou i tací, kteří si myslí, že už vědí všechno a nejlépe. Ruku na srdce, 99% lidí postupuje při ozdravování přesně tímto špatným způsobem. S lidmi diskutujeme a vidíme, jak mnozí velice usilují o zlepšení svého zdraví a jak se jim to často vůbec nedaří, ale také, jak jsou v důsledku zmateni a znechuceni. Tak se lidé dostávají i k nám do společnosti Centrum řízeného hladovění, kde se profesionálně zabýváme ozdravováním a jsme v této oblasti také lékařsky certifikováni.

Nad touto situaci se zamýšlím a hledám zdůvodnění. A nacházím ho! Tak například oblast výživy. Hodně lidí si myslí, že jí zdravě. Za symbol zdravé výživy považují jíst zeleninu a ovoce…a pokud je mají z vlastní zahrádky, tak už vůbec nehodlají nic řešit. To samozřejmě nestačí! Teď ještě trošku z jiného soudku: Sám mám ve svém blízkém okolí rodinu, která má vlastní zdroj masa, vajec, zeleniny i ovoce. Mají vynikající základ pro zdraví. Ale bohužel, špatnou přípravou z dobrých surovin na talíř dostávají doslova jed. Všichni jsou tlustí a nemocní. Pouze jejich dítě tlusté není, ale nemocné ano.  Někteří si dokonce řeknou, že každý přeci umí 3x denně vložit jídlo do úst…a už nějakou dobu to praktikuje a stále žije… Na co si nechat radit ve výživě?  Ale už si neuvědomuje, že jeho 20kg nadváhy, cukrovka a vysoký tlak, vznikly právě z toho, že si 3x denně něco dával do úst. Jen to, co mu chutnalo a o čem byl přesvědčen.  Aniž by domýšlel, co jeho strava natropí za zdravotní problémy.

Lidé rozumí chutím, umí jídla uvařit, umí nakoupit suroviny, ale většina lidí vůbec nerozumí tomu, jaké parametry má splňovat skutečně zdravá výživa. K tomu ta džungle ve výživě! Proto také stále více lidí běhá za doktory, ládují se pilulkami, ale zdraví nejsou. Lidé totiž většinou nemají elementární znalosti o tom, co skutečně probíhá uvnitř lidského organismu, např. jak fungují buňky, hormony či enzymy. O výživě je v éteru tak mnoho rozdílných informací, že lidé vlastně nemohou vědět, jak ji správně naplánovat. Já osobně jsem hluboce přesvědčen o tom, že běžný člověk bez odborné pomoci není schopen svou výživu nastavit tak, aby skutečně obsahovala všechny potřebné živiny (je jich 46) a také, jak je správně dostat na talíř. Protože na živinách závisí zdraví, nemohou se lidé bez kvalitní plnohodnotné výživy ani sami amatérsky ozdravovat. Tato oblast vyžaduje pomoc odborníka. Podrobnosti o ozdravné plnohodnotné výživě najdete v samostatném článku Plnohodnotná výživa. Dokonce mnohdy jsou zavádějící i různé knihy o zdraví. Ne všechno, co je napsáno v knihách, skutečně platí.

V poslední době jsou pro ozdravování velice populární různé detoxikace. Nabízí se jich celá řada, od různých detoxikačních bylinek, směsí, kúr, přes vitaminy, aloe vera, půsty a kdovíco ještě. Lidé si myslí, že to jejich spása. Nejenže nechápou, že není detoxikace jako detoxikace a že popíjení detoxikačního čaje nemá ten samý ozdravný efekt jako třeba 10 denní lékařský Půst pro zdraví, který do ČR zavádíme z Německa.  Lidé často také nechápou, že se nelze pořád jen detoxikovat, ale že je třeba hlavně plnohodnotně jíst. Pak může dojít k ozdravení.  Už u nás byla řada lidí, která si právě různými opakovanými amatérskými detoxikacemi své zdraví nejen nezlepšila, ale zhoršila. Například jsme pomáhali pánovi, který si neustálými detoxikacemi zničil metabolismus a přivodil si kolitidu.

V souvislosti s detoxikacemi samozřejmě musím zmínit i různé půsty. V těch jsou lidé experti, jak se říká všude byli a od všeho mají klíče.  Řada lidí si samo dělá nějaký půst. Někdo zvládne jeden den, někdo i dva… Takřka denně nám někdo volá, že se pustil do půstu na vlastní triko a že má nějaký problém.  A prosí o pomoc!  Aby půst při ozdravování dobře fungoval, je potřeba, aby trval minimálně 6 až 10 dnů. Pak má smysl. A takový půst už vyžaduje minimálně nějakou přípravu, člověk musí mít správnou metodiku a něco o tom vědět. Všechno má totiž svá pravidla nejenom úspěšnosti, ale i bezpečnosti a příjemnosti! Také není možné jednotlivé půsty pod vlivem rozdílných okolností a s rozdílným způsobem provádění absolutně srovnávat. Mnoho půstů amatérsky prováděných tak může být opravdu škodlivých. A tak to je. Při půstech se vyplatí bez jakékoliv nadsázky postupovat odborně, jinak se budete možná zbytečně trápit. To v lepším případě. Půst pro zdraví podle německé lékařské metodiky, ať chcete nebo ne, je nejenom účinný, ale i bezpečný a dokonce v drtivé většině případů i příjemný.

Lidé také často nechápou pravý smysl půstů. Mnozí si myslí, že když si projdou 10 denní půst, že se rázem omladí a budou věčně zdraví. Lidé půst skončí a pak vlastně neví, co dál. Pokud se lidé vrací ke starým stravovacím návykům, tak nejenže jim půst nijak nepomůže, ale také brzy naberou svou váhu zase zpět a jejich tělo dříve nebo později začne bojovat opět se zdravotními problémy. Někdo půst používá i ke zhubnutí (i když k tomu prioritně není určen). Půst sice zvládnou, ale pokud neznají metodiku, jak si po půstu udržet svou váhu a eventuálně ji ještě dále snižovat, tak přijde rozčarování. Oproti tomu odborník na půsty umí s půsty zacházet a ví, jak dosáhnout toho, aby se po půstu váha udržela anebo dokonce dále snižovala.

Další příklad, jak lidé „rozumí“ výživě, je celá oblast diet a hubnutí. Lidé si vyhledávají různé diety ponejvíce na internetu či ženských časopisech. Mnohá žena jich už vyzkoušela celou řádku a váhy se ne a ne zbavit. I to je důkaz toho, že amatérské pokusy k ničemu nevedou. Stále je spousta tlustých lidí.  Při tom zhubnout se dá elegantně, bez hladovění a natrvalo. Ale jsou pro to potřeba jiné znalosti a metody. My v našem Centru řízeného hladovění používáme metody německých lékařů přírodní medicíny, se kterými se hubne velice pohodlně a dokonce i bez hladu. Vypadá to příliš krásně? Tak se prostě přijďte sami přesvědčit.

Řada lidí si při samoléčení a ozdravování obrací k bylinkám a považuje je za takřka všemocné. Ale bylinky také mnohdy neumí to, co se píše na jejich etiketách. Obecně je třeba říci, že na bylinky je třeba pohlížet podobně jako na léky, protože obsahují léčivé látky. Nadužívání bylinek také nemusí být dobré, stejně jako u léků. Bylinky také nemohou nahradit správnou výživu. Jestliže je výživa špatná, bylinka moc nepomůže ve většině případů proto, že neobsahuje esenciální živiny, které musí být dodány potravou.

Někteří lidé konzultují se svým ošetřujícím lékařem, zda držet  Půst pro zdraví anebo jeho alternativu, Zásaditý ozdravný program. Tomu jsme samozřejmě rádi a také i mezi našimi klienty máme již několik lékařů. Ovšem současně se nabízí otázka, jestli se kompetentně k dané otázce může vyjádřit člověk, který sám tyto lékařské metodiky Půstu pro zdraví nebo Zásaditého ozdravného programu nezná či o nich slyšel jen „z rychlíku“. Na klinikách přírodní medicíny v Německu se úspěšně používají jako základ léčby a to již téměř sto let. My jsme vystudovali tuto metodiku a máme oprávnění naše klienty Půstem pro zdraví provázet. Ovšem pouze ty, kteří nemají kontraindikace, protože i Půst pro zdraví je má. Např. se nesmějí postit lidé, kteří jsou trvale závislí na lécích. Ale právě pro ně je připraven Zásaditý ozdravný program. To je vůbec nejjednodušší cesta pro každého, kdo by skutečně chtěl ihned zahájit skutečné ozdravování na profesionálním základě.

Výše jsem se vám snažil vysvětlit, proč amatéři při svém ozdravování mohou nadělat mnoho chyb. Já sám si myslím, že opravdu amatérsky se může ozdravit jen hodně malé procentu snaživců. Jednoduše proto, že ozdravování se musí provádět systematicky pomocí prověřených ozdravovacích metod. Jejich používání vyžaduje určité znalosti, které si je třeba osvojit. Pokud je uplatníte v praxi, pak vám ozdravování bude skutečně fungovat.

Vyplatí se vám proto tyto znalosti získat od odborníků, kteří s těmito ozdravovacími metodami denně pracují, mají na to odborné vzdělání a praxi. V Centru řízeného hladovění s.r.o. se jako první v České republice profesionálně zabýváme komplexním ozdravováním.  Máme 2 specialisty na ozdravovací metody německých lékařů přírodní medicíny, kteří své vzdělání získali jako jediní v ČR přímo v Německu. Mají k tomu certifikát od německé lékařské komise. Při ozdravování s nimi budete v dobrých rukou a hlavně …budete mít prokazatelné výsledky. Stačí se podívat na REFERENCE.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva