CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Chronická bronchitida

Chronická bronchitida a komplexní léčení podle metodiky zahraničních lékařů přírodní medicíny. 

 

Jedná se o onemocnění dýchacích cest a to zejména průdušek. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak poměrně originální komplexní metoda může vyléčit chronickou bronchitidu. Možná vás to překvapí, ale na zahraniční klinikách přírodní medicíny používají při léčení kombinaci dvou metod: 1/hlubokou počáteční detoxikaci (řízené hladovění, řízený půst nebo jiný odkyselovací – zásaditý program) 2/ následnou plnohodnotnou výživu. Tento postup je prověřen v klinické praxi. Je to tedy úplně jiný přístup k léčení tohoto problému než používá klasická medicína. Koresponduje se zákony fungování organismu a jde až k příčině problému. Proto má mnohem lepší výsledky. Ale není to pilulka, zde léčení spočívá na pacientovi, který musí sám celou proceduru provést.

 

Při této komplexní metodě vlivem ozdravovacích mechanismů kromě vyléčení chronické bronchitidy dochází i k výrazné regeneraci celého organismu. To žádná jiná léčebná metoda a ani léky neumí. Tyto metody jsou již lékařsky prověřeny v zahraničí. My jen naše klienty školíme z těchto metod a pomáháme jim v aplikaci. Nemusíte nikam jezdit, budete se ozdravovat doma v běžném pracovním rytmu.

 

Ve světě lékaři používají pro hlubokou detoxikaci dvě hlavní metody tzv. řízeného hladovění. V Rusku se používá metodika tzv. léčebného hladovění (hladoví se pouze o vodě), zatímco německá metodika řízeného hladovění tzv. léčebný půst používá kromě vody ještě zeleninové vývary a zeleninové šťávy. Obě léčebné metodiky dávají podobný výsledek. Léčivých mechanismů, které při lékařských ozdravovacích metodách působí je více.

 

V Centru řízené regenerace s.r.o. v Praze používáme pro počáteční hlubokou detoxikaci německou metodiku řízeného hladovění pod názvem intenzivní lékařský Půst pro zdraví. Pokud někdo nechce nebo nemůže hladovět, provádíme počáteční odkyselení – detoxikaci organismu pomoci Zásaditého ozdravného programu, který se provádí podle zásad německých lékařů přírodní medicíny. Při této metodě se nehladoví, ale k hluboké detoxikaci dojde cestou doplňování do organismu zásaditých minerálů, které neutralizují kyseliny v organismu.

 

U všech léčebných metod založených na hluboké detoxikaci platí, že mají vlastně dvě hlavní fáze: první fází je vlastní detoxikace, kdy dojde k důkladnému pročištění organismu a k harmonizaci orgánů. Jen detoxikace ale k uzdravení nestačí, ve druhé fázi léčení je vždy nutno přejít na velice kvalitní výživu s dostatkem všem esenciálních živin – tzv. Plnohodnotnou výživu. Tuto výživu musí řídit odborníci. Teprve když se do pročištěných buněk a orgánů dostanou potřebné živiny, dochází k regeneraci, omlazování a uzdravování.  Plnohodnotná výživa pomáhá i upravit váhu pacienta.

 

Systém plnohodnotné výživy na rozdíl od různých diet či ochuzených „zdravých výživ“ je „plnokrevná“ výživa. Při chronické bronchitidě je ale nutné některé potraviny vynechat a stravu naplánovat tak, aby i ve zbývajících potravinách bylo všech 46 esenciálních živin v potřebném množství. Budete mít proto speciálně navrženou plnohodnotnou výživu. To je určitý jednoduchý plán, podle kterého se stravujete a který zajistí příjem všech 46 nenahraditelných živin. Jen běžnou “chaotickou” stravou se všechny živiny zajistit nedají, a proto také nemůže léčit. Plnohodnotná výživa je proto významný pokrok a klíč k dokončení ozdravení. Pokud by chyběla i jen jedna esenciální živina, strava by nebyla plnohodnotná a k ozdravení by nedošlo. Tento typ výživy si nemůžete naplánovat sami, musí udělat specialista.

 

Hlavní příčinu chronické bronchitidy tvoří znečištěné životní prostředí a tabákový kouř. Svůj podíl na rozvoji nemoci mají i opakované infekce horních cest dýchacích. Německá přírodní medicína považuje chronickou bronchitidu za nemoc, který je spojena s tzv. překyselením organismu. K překyselení organismu dochází vlivem dlouhodobě zvýšené konzumace tzv. kyselinotvorných potravin – masa, sýry, mléko, uzeniny, bílé pečivo a sladkosti.  K překyselení přispívá také nedostatek pohybu. Překyselení organismu zabraňuje dobré funkci buněk a potažmo brání i tvorbě enzymů a hormonů. To vše má vliv i na zdraví plicních buněk.

 

Chronická bronchitida má také výraznou souvislost se stavem střevní mikroflóry. Proto také většina přírodních lékařů se v této souvislosti zabývá i tím, aby zlepšili stav střevní mikroflóry. Výrazně pomáhají i dobrá probiotika. Nejlepší jsou taková, která jsou zapouzdřena do tobolek, které odolávají kyselému prostředí žaludku. Pak je skutečně zajištěno, že probiotika se nepoškozená a v plné dávce dostanou až do střevního traktu. Např. Centrum řízené regenerace s.r.o. si nechalo podle vzoru německých klinik přírodní medicíny vyrobit takto koncipovaná probiotika pod názvem Re-Biotik. Jsou v acidorezistentních tobolkách. Používáme je u u všech klientů, kteří u nás procházejí půsty a také u klientů, které ozdravujeme při chronické bronchitidě.

 

Pojďme se teď blíže podívat, proč chronická bronchitida může být léčena pomocí hluboké detoxikace a následné plnohodnotné výživy.

 

Je třeba si uvědomit, že při detoxikaci dochází k důkladnému pročištění celého organismu, a to až do úrovně jednotlivých buněk – průduškové buňky nevyjímaje. Pokud jsou buňky pročištěny, lépe přijímají živiny a také se lépe zbavují svých odpadních látek. Lépe fungují enzymy, hormony a nervy a to je i základ jejich omlazení. Pokud po fázi hluboké detoxikace nastane i fáze kvalitní výživy, dojde k uzdravování.

 

Při detoxikaci dochází také k tomu, že se pročišťují žíly a cévy – to vede k lepšímu prokrvení, které se samozřejmě musí projevit i v průduškách. To vede k lepší výživě průdušek. Zlepšená výživa pak podporuje ozdravný proces v průduškách, živiny se lépe dostávají do tkání.

 

Organismus je geneticky naprogramován tak, aby se jednotlivé jeho části, tkáně, buňky i celé orgány samy uzdravovaly. Musí mít ale potřebné podmínky – především kvalitní výživu. Podobný sanogenetický proces probíhá například, když si zlomíte ruku – stačí ji dát do sádry a ona se sama zahojí – organismus už ví, jak to udělat. Nepotřebuje žádné lékaře.  Podobně je to i v případě průdušek, také se mohou uzdravit samy, pokud jsou buňky dostatečně pročištěny a dostávají veškeré živiny pro svou činnost. Dobrá činnost buněk je i základem dobré činnosti tkání a orgánů..

 

Léčba chronické bronchitidy pomocí hluboké detoxikace a následné plnohodnotné výživy je prověřena na mnoha pacientech. Je třeba počítat s tím, že na to ale nestačí se detoxikovat 1 nebo 3 dny. Zpravidla to bývají kúry v trvání 10 až 14 dnů, někdy je třeba je provádět opakovaně. Chronické nemoci mají tuhý kořínek.

 

Důležitá poznámka na závěr. Často se setkáváme s tím, že lidé si dělají doma dlouhé a často vyčerpávající detoxikace a diví se, že se nevyléčí. Ale plné odstranění zdravotního problému vyžaduje nejen fázi hluboké detoxikace, ale i druhou fázi – mnohem důležitější: správné nastavení výživy po skončení hladovění.  Výživa se stanovuje podle stavu pacienta, jeho zdravotního problému a rozhodně vyžaduje odborníky, kteří jsou schopni pomoci software a databáze potravin propočítat skutečně plnohodnotnou výživu.  A toto už většina amatérů sama určitě nezvládne, protože to není tak jednoduché. Také proto jen hluboká detoxikace neodstraní zdravotní problém.

V Centru řízené regenerace s.r.o. v Praze používáme stejné metody jako němečtí lékaři přírodní medicíny. Tyto metody jsou v Německu schváleny jako léčebné, to znamená, že byly řádně testovány a jsou používány na klinikách přírodní medicíny lékaři s titulem MUDr. Reference na tyto regenerační metody německých lékařů najdete na nových webových stránkách naší společnosti.  Pracujeme jako poradna tj. ambulantním způsobem pro klienty z celé České republiky. Naši klienti od nás dostávají přesné písemné návody. Na úvodní konzultaci vždy s klientem dohodneme individuální postup ozdravování. S klienty jsme v kontaktu pomocí e-mailu, telefonu, Skypu, v případě potřeby i osobně v naší kanceláři v Praze. Ale nemusíte nikam jezdit. Veškeré ozdravování i konzultace k němu probíhají i na dálku, pro vás v pohodlí domova v běžném pracovním rytmu. Nepotřebujete na to žádnou dovolenou.

 

Metoda německých lékařů není nijak složitá.  Úvodní detoxikace vás za 14 dnů odlehčí a ozdraví. Tento 14 denní Zásaditý ozdravný program je nejjednodušší cesta, jak začít vaše léčení. Pochopíte, že to má smysl. Zde si můžete přečíst podrobnosti, případně Zásaditý ozdravný program i objednat. Po skončení programu vám poradíme. Je to cesta ke skutečnému zdraví.

 

Pokud se chcete zbavit chronické bronchitidy a ještě třeba i jiných zdravotních problémů, které můžete mít (např. vysoký cholesterol, nadváha, dna apod.), pak naše metody jsou pro vás správnou volbou. Postupujeme individuálně.    Kontaktujte nás na tel. 777 143 283 nebo 7777 44 247 nebo nám napište mail. A pamatujte si: S těmito ozdravnými metodami nikdy nemůžete nic ztratit, jen získat.

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2015

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví a výživy se zabývá více než 30 let, z toho 15 let profesionálně. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. Publikuje především na internetu. K datu copyrightu zveřejnil více než 50 odborných článků o souvislostech mezi výživou, překyselením organismu a vznikem nejrůznějších zdravotních problémů.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva