CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Zánět dvanáctníku

Chronický zánět dvanáctníku – a jak na něj metodami lékařů přírodní medicíny

 

Chronický zánět dvanáctníku (chronická duodenitida) se považuje za vážný zdravotní problém. Přesto existuje dobrá metoda, kterou se tohoto problému můžete zbavit. Trávicí trakt má velkou regenerační schopnost, uvádí se, že buňky ve sliznicích se obnovují v řádu týdnů. Jen musí organismus dostat dostatek prostoru a živin, aby regenerační procesy mohly proběhnout. 

V sousedním Německu – lékaři přírodní medicíny používají k léčení tohoto problému kombinaci dvou přírodních metod: a sice 1/ důkladnou detoxikaci organismu a 2/ speciální plnohodnotnou výživu po skončení detoxikace.  Z této plnohodnotné výživy, která následuje po detoxikaci,  se musí eliminovat potraviny, které podporují zánětlivost. Důraz se vždy klade i na obnovení správné střevní mikroflóry. Upravená plnohodnotná výživa zajistí kvalitní výživu buněk, která je tolik potřebná pro obnovu všech tkání. Bez všech esenciálních živin se tkáně prostě nemohou hojit. 

Tento postup je prověřen v praxi lékařů přírodní medicíny. Obdobné postupy používají přírodní lékaři na celém světě. Koresponduje se zákony fungování organismu a jde až k příčině problému. Proto má výsledky. Ale není to pilulka, zde regenerace organismu spočívá na klientovi, který musí sám celou proceduru provést. Jde o celkové ozdravování organismu v jehož důsledku odejde i zánět dvanáctníku.  V Centru řízené regenerace s.r.o. využíváme obdobné metody jako lékaři přírodní medicíny. Našim klientům poskytujeme speciální Regenerační program při zánětlivých střevních onemocněních, který pomáhá i při chronickém zánětu dvanáctníku (informujte se u nás). Určitě je zajímavé i to, že si celý tento regenerační program provádíte podle naší přesné metodiky sami doma v běžném pracovním rytmu. 

V regeneračním programu se používají ozdravovací metody přírodní medicíny, které jsou již lékařsky prověřeny. My si nic nevymýšlíme, jen jsme se tyto metody v Německu naučili a našim klientům je pomáháme využívat. Ale v případě chronického zánětu dvanáctníku je součástí speciálně naplánovaná plnohodnotná výživa, ze které jsou vyřazeny potraviny, které podporují záněty. Výživa je samozřejmě plnohodnotná a obsahuje všech 46 esenciálních živin. To pak pomáhá k hojení. Tento postup na rozdíl od léků nepůsobí na příznak, ale směřuje k tomu, aby se organismus celkově ozdravil a pak se automaticky zlepší i stav střevního traktu, potažmo i dvanáctníku.  

Proč tyto metody mohou pomoci při zánětu dvanáctníku?

Většina chronických zdravotních problémů má více příčin. Proto se přírodní medicína vždy zaměřuje na odstranění těchto příčin. Aby byly dobré výsledky, je třeba působit na hlavní příčiny současně.

Německá přírodní medicína považuje tzv. překyselení organismu jako jednu z příčin zánětů včetně zánětu dvanáctníku. K překyselení organismu dochází, když konzumujeme větší množství kyselinotvorných než zásadotvorných potravin. Správný poměr by měl být cca 80% zásadotvorných (zelenina, ovoce) a jen 20% kyselinotvorných (maso, mléčné výrobky, obilné výrobky, ryby, sladkosti). Pokud tomu tak není, organismus nemá dost zásad na neutralizaci kyselých metabolitů. Organismus je tzv. překyselen. Buňky v tomto překyseleném stavu špatně fungují. Např. je narušena i činnost tzv. bloudivého nervu, který je zodpovědný za veškerou koordinaci trávení a správnou činnost trávicího traktu. To ovlivňuje i stav trávení i produkci trávicích enzymů. Proto je při odstraňování zánětu dvanáctníku nutné zaměřit se na to, aby se organismus udržel v nezakyseleném stavu. Ale to je jen jedna z příčin.

Na dobré trávení mají vliv i trvalé stresy. Krátkodobé stresy organismu nevadí, umí se přizpůsobit, ale dlouhodobé stresy vždy narušují trávení. I zde je třeba hledat počátek zánětu dvanáctníku. Proto i náš regenerační program řeší rámcově problematiku zvládání stresů.

Špatně natrávená potrava způsobuje záněty ve střevním traktu. Dochází i k tomu, že střevní trakt je více propustný a nestrávená potrava proniká do krevního oběhu a může podporovat záněty i v jiných místech organismu. Vždy je třeba působit i na obnovení střevní mikroflóry pomocí speciálních probiotik. 

Další příčinou, která stojí za záněty v organismu, je špatná skladba stravy. Je známo, že existuje celá řada potravin (např. obilné výrobky s obsahem lepku, mléčné výrobky, oříšky, ale i třeba papriky, či rajčata), které u některých jedinců mohou vyvolávat nesnášenlivost. Trvale podrážděný střevní trakt pak není schopen zajistit dobré vstřebávání živin, což vede  k podvýživě v některých živinách. Nedostatečná výživa pak zpětně brání hojení tkání. Je to začarovaný kruh, ze kterého zdánlivě není cesty zpět. 

Potěšitelnou zprávou pro všechny, kdo trpí zánětem dvanáctníku je to, že i zánět dvanáctníku může být řešitelný, ale chce to trpělivost. Na úvod je vždy potřebné provést počáteční odlehčení organismu. Již fakt, že se ze stravy vyloučí celá řada potravin, které mohou dráždit střevní trakt, pomáhá. Naše společnost podle vzoru německých klinik používá na počáteční detoxikaci organismu Půst pro zdraví, eventuelně odkyselovací program –  Zásaditý ozdravný program

Tím, že se při úvodní detoxikaci – a to jak při Zásaditém ozdravném programu, tak při Půstu pro zdraví omezuje strava (u Zásaditého ozdravného programu na 50% kalorického příjmu,  při Půstu pro zdraví na 10% kalorického příjmu), kromě toho, že dojde k odkyselení, přestanou také po omezenou dobu na organismus působit potraviny, které za normálních okolností podporují zánět. Půst případně Zásaditý ozdravný program je tedy vždy výborným začátkem úspěšné léčby nejen zánětu dvanáctníku, ale i celé řady jiných zdravotních problémů spojených s překyselením a vnitřními záněty.

Ale jen Půstem pro zdraví nebo Zásaditým ozdravným programem se zánět dvanáctníku trvale neodstraní. Je to jen počáteční fáze. Aby došlo k vyhojení dvanáctníku je ze všeho nejdůležitější dobře nastavit dlouhodobý systém výživy. Strava po úvodní detoxikaci musí být převážně zásadotvorná, aby se znovu nevytvořilo špatné biochemické prostředí.  Navíc nesmí obsahovat potraviny, které vyvolávají nesnášenlivost a tím i podráždění střevního traktu. Tato strava musí navíc obsahovat všechny potřebné živiny t.j. musí být plnohodnotná. Takovou stravu si nikdo nemůže naplánovat sám, musí být odborně propočítána. Pokud naše strava dlouhodobě podporuje záněty v těle, nepomohou ani antibiotika a pacient je v začarovaném kruhu. A záněty v organismu výrazně podporuje strava chudá na esenciální živiny a také strava tzv. kyselinotvorná. proto náš Regenerační program při zánětlivých střevních onemocněních obsahuje i odborně propočítanou plnohodnotnou výživu.   Toto portfólio se vždy doplňuje o doplňky stravy tak, aby klient měl skutečně plnohodnotnou výživu. Samozřejmě se dbá i na to, aby potrava byla vyvážená z hlediska zásadotvorných a kyselinotvorných složek. Jinak nemůže dojít k hojení tkání. 

V Regeneračním programu při zánětlivých střevních onemocněních,  jsou vždy zahrnuty ještě další podpůrné regenerační metody, které ve svém souboru dobře působí na stav střevního traktu.  Tento program vede i k celkovému ozdravení. Po kliknutí naleznete více informací. 

V Centru řízené regenerace s.r.o. v Praze používáme stejné regenerační metody jako lékaři přírodní medicíny. Pracujeme jako poradna tj. ambulantním způsobem pro klienty z celé České republiky. Naši klienti od nás dostávají přesné písemné metodiky.  S klienty jsme v kontaktu pomocí e-mailu, telefonu, Skypu, v případě potřeby i osobně v naší kanceláři v Praze. Ale nemusíte nikam jezdit. Veškeré ozdravování i konzultace k němu probíhají i na dálku, pro vás v pohodlí domova v běžném pracovním rytmu. Nepotřebujete na to žádnou dovolenou.

Pokud byste se chtěli zbavit chronické duodenitidy (chronického zánětu dvanáctníku) ještě se i celkově výrazně regenerovat,  pak metody lékařů přírodní medicíny jsou pro vás správnou volbou. Kontaktujte nás v pracovní době 10.00 až 17.00 na tel. 777 143 283 nebo 7777 44 247 nebo nám napište mail. 

 

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2015, revize 2017

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví a výživy se zabývá více než 30 let, z toho 15 let profesionálně. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. Publikuje především na internetu. K datu copyrightu zveřejnil více než 50 odborných článků o souvislostech mezi výživou, překyselením organismu a vznikem nejrůznějších zdravotních problémů.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva