CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Chronický zánět slinivky

Chronický zánět slinivky a jak ho zvládnout pomocí metod lékařů přírodní medicíny.

Dobré zahraniční zkušenosti s léčbou chronického zánětu slinivky

V tomto článku vám ukážeme, jak chronický zánět slinivky likvidují lékaři přírodní medicíny v Německu, od kterých jejich metody přebíráme. Jedná se o účinné lékařské regenerační metody, které můžete užívat i vy sami v domácích podmínkách. Tyto metody směřují k tomu, aby se organismus celkově regeneroval. Při této regeneraci se odstraňuje vnitřní zánět a tím i zánět slinivky. Budete celkově zdravější. A bez léků.  Je to tedy úplně jiný přístup k léčení tohoto problému než používá klasická medicína. Koresponduje se zákony fungování organismu a jde až k příčině problému. Proto tyto metody mají výsledky.

Možná vás to překvapí, ale němečtí lékaři přírodní medicíny používají k léčbě chronických zánětů slinivky (ale i mnoha dalších chronických problémů) kombinaci dvou metod: 1/ na začátku hlubokou detoxikaci organismu (půsty nebo odkyselovací programy) a 2/ následnou plnohodnotnou výživu. V této následné výživě musí být odstraněny některé druhy potravin, které při zánětlivých onemocněních trávicího traktu nejsou vhodné.

Při této komplexní metodě vlivem ozdravovacích mechanismů kromě vyléčení zánětu slinivky dochází i k výrazné regeneraci celého organismu.  To žádná jiná metoda, žádný lék ani doplněk stravy rozhodně nezvládne, tím je také tato metoda výjimečná. Určitě je zajímavé i to, že si celý regenerační program pod naším vedením provádíte sami doma v běžném pracovním rytmu. Nikam nemusíte jezdit.

Německá přírodní medicína není v tomto směru ojedinělá, podobný postup používá např. i ruská lékařská metoda tzv. Detoxikačně – dietní terapie (RDT – Razgruzočno- dietičeskaja terrapija – pro ty, kdo umí rusky). I tato metoda v sobě zahrnuje dva kroky – detoxikaci pomocí tzv. léčebného hladovění a potom nastolení správné výživy. Řízená regenerace většinou probíhá vždy podle tohoto schématu. 

Proč a jak některé přírodní metody pomáhají při chronickém zánětu slinivky?

Všechny chronické zdravotní problémy mají většinou více příčin, Přírodní medicína se snaží působit na všechny tyto příčiny, a to najednou. Protože přírodní medicína směřuje k jádru problémů, má u chronických zdravotních problémů většinou vyšší míru úspěšnosti.

Přírodní medicína vychází z toho, že jednou z hlavních příčin chronického zánětu slinivky je tzv. překyselení organismu. K překyselení organismu dochází vlivem dlouhodobě zvýšené konzumace tzv. kyselinotvorných potravin – což jsou maso, sýry, ryby, obilniny, mléko, uzeniny, bílé pečivo a sladkosti. Pokud tyto předchozí potraviny ve stravě výrazně převyšují tzv. zásadotvorné (t.j. zejména ovoce a zelenina), zpravidla je organismus překyselen. K překyselení přispívá také nedostatek pohybu. 

Překyselení organismu zabraňuje dobré funkci buněk tím, že se mezibuněčný prostor zaplní škodlivými zplodinami buněčného metabolismu. Jsou to vlastně odpady buněk, kterých se organismus zbavuje. Kyselé mezibuněčné prostředí brání tvorbě enzymů a hormonů, které jsou na prostředí velice citlivé. Málokdo ví o tom, že překyselení organismu má velký vliv na celou koordinaci trávicího traktu a na činnost slinivky břišní výživa a obnova buněk). Činnost celého trávicího traktu včetně koordinace sekrece žaludečních šťáv i enzymů slinivky břišní je řízena bloudivým nervem. Překyselení organismu narušuje právě činnost tohoto nervu a tady je i začátek špatné funkce trávicího traktu. 

Špatný stav trávicího traktu souvisí také s trvalými stresy, které narušují trávicí proces. Potrava tak trávicím traktem postupuje špatně natrávená a vyžaduje to vyšší zapojení slinivky břišní. 

Špatná skladba i špatné trávení potravy vede k zánětům ve střevním traktu a potažmo i k zánětům slinivky břišní. Při zánětu slinivky obvykle chybí i některé důležité živiny, které jsou potřebné pro obnovu poškozených tkání slinivky.

Všechny tyto příčiny je nutno odstranit, pokud se klient chce zbavit chronického zánětu slinivky. Lékaři přírodní medicíny standardně používají několik lékařských regeneračních metod, které změní vnitřní biochemii organismus, zajistí lepší výživu tkání. To vše vede k odstranění vnitřního zánětu.

Např. problém překyselení organismu se dá vyřešit pomocí lékařských odkyselovacích – zásaditých programů a nebo lékařských půstů, případně i léčebným hladověním. Tím dojde k důkladnému hlubokému pročištění organismu a k harmonizaci orgánů. To je například při zánětech velice důležité, protože pročištěné buňky lépe fungují. Také lépe fungují i buňky imunitního systému, které bojují proti zánětům. Jen detoxikace ale k uzdravení nestačí, ve druhé fázi léčení je vždy nutno přejít na velice kvalitní výživu s dostatkem všech 46 esenciálních živin – tzv. plnohodnotnou výživu. Zde jen upozorňuji, že nestačí jen jíst zeleninu a ovoce z vlastní zahrádky, tak si totiž někteří klienti představují zdravou výživu. Ale není to o vlastní zahrádce, je to především dostatku VŠECH živin.  Tím se do buněk dostane dostatek “stavebního materiálu” pro tvorbu enzymů, hormonů a dalších důležitých látek. Bez nich se organismus nemůže opravit.  U plnohodnotné výživy je velice důležité, aby byla dobře propočítána na obsah všech 46 esenciálních živin, běžná “chaotická” strava rozhodně nestačí. I jen jedna chybějící živina celý proces ozdravování totálně naruší. Zde bych chtěl jen zdůraznit, že takovou plnohodnotnou výživu si nemůžete jen tak naplánovat sami. Musí vám ji naplánovat specialisté, jinak vám ozdravování nebude fungovat. U chronického zánětu slinivky je navíc důležité na určité období – cca 3-4 měsíců z plnohodnotné výživy odstranit potraviny, které podporují zánětlivost. Pak se teprve organismus zbaví vnitřního zánětu, který se vám projevil  ve slinivce. Takto řešíme i v našem Regeneračním programu při chronickém zánětu slinivky, který máme pro klienty vytvořen.

Jaké zákony fungují při regeneraci slinivky – sebeléčebné síly organismu

Jistě vás zajímá, jak je to možné, že regenerace těmito metodami funguje? Je třeba si uvědomit, že každá buňka v organismu má ve své DNA  geneticky zakódovány různé programy, včetně programu obnovy. Každá buňka ve své podstatě má naprogramováno, aby fungovala správně. To je základ tzv. sebeléčebných sil.  Pokud buňka má vytvořeny dobré podmínky pro svou činnost, t.j. má okolo sebe příznivé biochemické prostředí a dostává všech 46 esenciálních živin, je schopna se plně regenerovat. Pokud se obnovují buňky, obnovují se celé tkáně i orgány. Je to úplně stejný princip, jako když žena plodí dítě. Také 9 měsíců nic nevymýšlí, ale už je vše dáno geneticky – jen musí dobře jíst a opatrovat plod. A dítě se narodí – tak je to v organismu ženy zařízeno. Podobně, když se řízneme do prstu, také nemusíme bádat nad tím, jak nám mám rána srůst. Vše je dané. Podobně vše funguje i uvnitř organismu, na všech úrovních, ale vše se odvíjí od činnosti jednotlivých buněk. Proto základem metod německých lékařů přírodní medicíny je obnovit podmínky pro dobrou činnost buněk. 

Pro chronický zánět slinivky máme speciální regenerační program

Naši specialisté na základě poznatků lékařů přírodní medicíny sestavili speciální regenerační program při chronickém zánětu slinivky. Tento program systematicky působí na hlavní příčiny zánětu a vytváří podmínky, aby se buňky slinivky mohli mohly regenerovat. Současně se celkově ozdravíte.    

Více se o Regeneračním programu při chronickém zánětu slinivky, který si provádíte sami v domácích podmínkách, dozvíte po prokliku do našeho e-shopu. 

Pokud máte chronický zánět slinivky a potřebujete ještě něco vysvětlit, kontaktujte nás v pracovní době od 10.00 do 17.00 na tel. 777 143 283 nebo 7777 44 247 nebo nám napište mail. Případně nám pošlete sms, ozveme se vám sami. Rádi vám pomůžeme.

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2015, revize 2018

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví a výživy se zabývá více než 30 let, z toho 15 let profesionálně. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. Publikuje především na internetu. K datu copyrightu zveřejnil více než 50 odborných článků o souvislostech mezi výživou, překyselením organismu a pravou příčinou nejrůznějších zdravotních problémů.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva