CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Obezita a nadváha – řešení pro 21.století

obezita a nadváha

Obezita a nadváha – prověřená metoda hubnutí podle německých lékařů přírodní medicíny

V běžném povědomí národa se stále hubnutí spojuje s tím, kolik kalorií sníme a jestli se dostatečně pohybujeme. Ale rady typu „Méně jez a více cvič“ tak úplně neplatí. Tyto rady odpovídají znalostem o lidském organismu z 19.století. Při hubnutí je třeba se držet novějších rad, které odpovídají znalostem o fungování organismu 21.století.  My vycházíme ze znalosti především německých lékařů přírodní medicíny – specialistů na půsty a plnohodnotnou výživu, které při hubnutí prokazatelně fungují a jsou dlouhodobě prověřeny na desítkách tisíc pacientů. Využívají nejnovějších poznatků o hubnutí, které odpovídají znalostem 21.století. Metodu hubnutí, kterou používáme si tedy nevymýšlíme sami. Nač vymýšlet kolo, když už je vymyšlené? Touto metodou lze nejen zhubnout, ale svou váhu si trvale udržet. Jedná se o středně rychlou metodu (průměrně zhubnete 3-4 kg/měsíc), při hubnutí se používají běžné potraviny, žádný stres, vše snadno zvládnutelné (včetně narušení v podobě různých oslav – i s tím se počítá, nejsme stroje!). Finančně nenáročné. A to je podstatné. Tím se náš systém liší od mnoha jiných v ČR. Dostupné pro kohokoliv z ČR a ani nemusíte nikam jezdit. Vše v pohodlí domova.

 

Nové poznatky o hubnutí z 21.století

Na následujícím videu vám ukážeme, jaké 3 hlavní chyby se dělají při hubnutí. Pokud se  chyby odstraní, pak můžete zhubnout, a to definitivně.

 

 

Dále v článku najdete podrobnější vysvětlení. Poznámka – na videu je ještě starý název naší firmy, který platil do 31.8.2016 -Centrum řízeného hladovění s.r.o. . Od 1.9.2016 se společnost jmenuje Centrum řízené regenerace s.r.o., což odpovídá aktuálnímu zaměření společnosti.

Vědy o fungování lidského organismu udělaly v posledních letech velký pokrok. To je nutné zohlednit i při metodách hubnutí.  Tak např. nové poznatky medicíny a biochemie ukazují, že na potraviny je třeba pohlížet jako na “chemikálie”, které mají mnohem více vlastností než jen jakousi energetickou hodnotu vyjádřenou v kaloriích nebo v joulech. Základním předpokladem je pochopení toho, že jedna kalorie získaná z rohlíku se v organismu chová jinak, než kalorie získaná např. z brokolice. Potraviny mají totiž ještě řadu jiných vlastností, které mají na hubnutí výrazný vliv.

 

Jen pro představu: na potraviny lze pohlížet kromě kalorií také jako na zdroj všech esenciálních živin (vitaminů, minerálů a dalších živin), které přímo ovlivňují metabolismus (tvorbu enzymů a hormonů). To je alfa a omega hubnutí.  Dobrý metabolismus – což znamená fungování všech hormonů a enzymů – má při hubnutí klíčovou roli. Z hlediska hubnutí je třeba na potraviny pohlížet také jako na zdroj dalších látek, které působí na celý regulační (hormonální) systém organismu. Příkladem mohou být některé fytolátky (např. známý kofein), alkohol, ale také charakter obsažených uhlovodanů a cukrů, které jsou schopny ovlivňovat hladinu cukru v krvi a tím i činnost hormonů, především inzulinu (tzv. glykemický index potravin).

 

Při hubnutí mají klíčovou roli některé hormony. Jedná se především o inzulin, hormon zodpovědný za ukládání energie. Další hormony, které se přímo podílí na regulaci váhy, se jmenují ghrelin, leptin a kortizol. Potrava při hubnutí musí být proto sestavena tak, aby byla v souladu s činností těchto hormonů. Některé potraviny na hormony působí intenzivně a brání hubnutí. Ty je třeba při redukci váhy eliminovat. Hormony ovlivňují i náš mozek (např. centra slasti). Hormony jsou většinou i silnější než naše vůle. Ovlivňují i celé naše chování. Jedinou cestou je naplánovat stravu tak, aby byla v souladu s fungováním těchto hormonů v organismu. A pak je možné i hubnout. A to natrvalo.

 

Další příčinou  potíží  s nadváhou je v dlouhodobě špatném výběru potravin z hlediska jejich vlivu na acidobazickou rovnováhu organismu. Při obezitě a nadváze často působí celková převaha tzv. kyselinotvorných potravin (maso, uzeniny, mléčné výrobky, obilné výrobky a cukrovinky) nad tzv. zásadotvornými (ovoce a zelenina). Tato převaha způsobuje tzv. překyselení organismu, což výrazně ovlivňuje jak činnost hormonů, tak i činnost enzymů v organismu. Při obezitě je činnost některých hormonů narušena – např.  buňky na inzulin a leptin špatně reagují.  Tomuto jevu se říká inzulinová a leptinová rezistence. Tyto jevy je nutné při léčení obezity odstranit a napomáhají tomu např. půsty a  odkyselovací – zásadité programy.

 

Na tomto místě je určitě vhodná jedna důležitá poznámka. Řada lidí hledá spásu pro své hubnutí v často předražených pilulkách na hubnutí…Žádné “zázračné řešení” ale asi neexistuje! To bychom na něj určitě narazili při studiu zahraničních materiálů. Většinou se jedná spíše o marketingové tahy firem.  Jinak by už nějaká taková “zázračná pilulka” určitě dávno zvítězila a  celý svět by byl plný štíhlých lidí. Skutečným zázrakem je zejména správný výběr složení těch 500 až 750 kg potravin, které průměrně běžný člověk ročně zkonzumuje tak, aby vedly ke zhubnutí. A to vás naučíme.

 

I při hubnutí musí vždy být prvním místě navrácení zdraví. Ozdravený organismus, ve kterém dobře fungují hormony a enzymy, přirozeným způsobem může snížit i svoji hmotnost. Metody, které používáme, jsou metody německých lékařů přírodní medicíny. Jsou samozřejmě vysoce bezpečné a v Německu schváleny jako léčebné pro léčbu mnoha metabolických zdravotních problémů, včetně nadváhy a obezity. Vzhledem k legislativě je v ČR používáme jen jako regenerační.  My naše klienty školíme z těchto metod a pomáháme jim v jejich správné aplikaci. 

 

Proč jsou při hubnutí důležité znalosti?

 

Lidé, kteří trpí obezitou či nadváhou, za svůj problém většinou ani nemohou. Většinou nemají správné informace o tom, proč jejich zdravotní problém vznikl a jak si s ním poradit. Rada typu: “Jez méně a cvič, můžeš si za to sám!” patří do 19. století a určitě nepomáhá, o tom jsme přesvědčeni. Také různé “zaručené diety”, kterých je plný internet a ženské časopisy, epidemii obezity nelikvidují. Stačí se pozorně rozhlédnout kolem sebe. Hlavním důvodem je to, že tyto diety jsou tzv. “mimo mísu”. Nerespektují zákony fungování organismu. Proto součástí naší práce s klienty je i důsledná osvěta. Konzultace, které naším klientům dáváme, nejsou samoúčelné, ale vysoce potřebné. Většina našich klientů k nám přichází se znalostmi o hubnutí z 19. století a prakticky o správném hubnutí nic neví. Klienti se musí především dozvědět, jak jednotlivé typy potravin v organismu působí a jak si je vybírat.

Proč spolupracovat právě s námi?

Centrum řízené regenerace s.r.o. používá komplexní ozdravný postup německých lékařů přírodní medicíny, který zaručeně vede ke zhubnutí, a to trvalému.

Hlavní výhody spolupráce s námi:

1. Používáme výhradně dlouhodobě prověřené metody německých lékařů přírodní medicíny, které fungují,

2. Při těchto metodách nejen zhubnete, ale zároveň se i celkově ozdravíte a zbavujete se zdravotních problémů,

3. U nás neplatíte za předražené práškové diety, ale hlavně za vaše vzdělání. Naučíte se všechno potřebné, abyste “uměli” hubnout za jakýchkoliv okolností a udrželi si svou váhu. Právě dobré znalosti zabrání tomu, aby u vás nastal tzv. JO-JO efekt. S těmito znalostmi své zhubnutí vyřešíte definitivně.

4. Při komplexním redukčním programu nemáte hlad, cítíte se výborně. Je to způsobeno tím, že náš program není založen na ochuzené dietě, která nemá všechny potřebné živiny v dostatečném množství. Používáme plnohodnotnou redukční výživu, která má snížené množství kalorií (cca 50% běžné potřeby), ale esenciální živiny přijímáte v rozsahu odpovídajícímu 100% běžné spotřeby organismu. Zbývající kalorie spalujete ze svých zásobních tuků. Proto vám nic nechybí a cítíte se dobře. V redukční výživě jsou navíc zahrnuty potraviny, které nenabuzují chuť k jídlu (mají nízký glykemický index). Toto spojení zaručuje spolehlivé hubnutí, bez nějakého trápení.

5. Redukční program je založen na běžných potravinách, žádné práškové diety! Váš redukční program nijak nezatíží váš rodinný rozpočet. Redukční plnohodnotná výživa včetně nezbytných doplňků vás bude stát přibližně stejně jako průměrná běžná strava. Budete jíst cca 50% běžné stravy.

 

Jaké metody zahrnuje prověřený postup hubnutí německých lékařů přírodní medicíny?

Tuto komplexní ozdravně- redukční metodu jsme si nevymysleli, jde o metodu německých lékařů přírodní medicíny. Hlavními kroky jsou zejména hluboká počáteční detoxikace organismu, následný správný výběr potravin a dodržení plnohodnotnosti výživy (aby organismus měl všechny nezbytné esenciální živiny). Redukce váhy  u nás přichází jako přirozený důsledek celkového ozdravení. Protože jednotlivé dílčí ozdravné metody mají svá omezení, používáme podle konkrétních možností klienta kombinaci těchto metod:

 

1/Zásaditý ozdravný program (při něm se nijak nehladoví) případně Půst pro zdraví, které slouží k úvodní detoxikaci.  Počáteční odkyselení (detoxikace) je při ozdravování při nadváze a obezitě velice důležitá a naši klienti při tom ani nemusí nijak hladovět!!! V tuto chvíli ani nejde o hubnutí, i když i to se v podobě cca 5 kg úbytku váhy za 14 dnů dostaví. Pravý smysl tohoto detoxikačního období je zlepšit fungování hormonů a enzymů, respektive vylepšit podmínky pro jejich fungování. Delší detoxikace také pomáhají zbavovat se závislostí na některých potravinách (třeba na sladkém), ale také na kávě a kouření. Detoxikace také celkově zklidňují. To všechno je při snižování nadváhy velmi důležité a týká se mnohých klientů. Pokud je organismus znečištěn (jedná se zejména o mezibuněčný prostor, kde je vlivem překyselení nevhodné pH), hormony a enzymy nemohou řádně působit. Krátké období s výrazným omezením stravy umožní organismu především harmonizovat hormonální a enzymatický systém. Dojde i ke snížení inzulinové i leptinové rezistence. Ty jsou u lidí s nadváhou většinou narušeny a brání snížení váhy. Právě počáteční pročištění organismu se při léčbě metabolických poruch dost často opomíjí, což ozdravování a následné hubnutí znemožňuje.

 

2/Eliminace některých skupin potravin, které brání snižování váhy ve fázi redukce váhy (např. vyloučení potravin s vysokou glykemickou náloží, potravin způsobující vnitřní zánět, příliš kyselinotvorných potravin apod.). Při celém redukčním programu se dbá na plnohodnotnost výživy. Na potraviny, které hubnoucí člověk konzumuje, vždy pohlížíme jako na chemikálie, které především ovlivňují hormonální činnost. Zejména hormony totiž ovlivňují ukládání nebo neukládání tuků. Rada typu “nejez” je slabá, je třeba říci, co konkrétně nejíst a proč.

 

3/ Péče o kvalitní fungování střevního traktu (špatné trávení a stav střevní mikroflóry výrazně ovlivňuje proces hubnutí a dost často se podceňuje). Střevní mikroflóra se dá posílit kvalitními probiotiky.

 

4/ Podpora i průběžné rady po celou dobu hubnutí i ve fázi stabilizace váhy. Podle potřeby jsou naši trenéři schopni vám pomáhat v krizových situacích, při odchylkách od režimu. V případě potřeby je k dispozici i náš klinický psycholog, který pomáhá zvládat např. stres, který je významným činitelem nadváhy apod..

 

5/ Přiměřený pohyb a dýchání  (zařazuje se v přiměřeném rozsahu adekvátně možnostem klientům, např. nejsou příliš vhodné výkonnostní a silové sporty, které překyselují  a brání hubnutí)

 

6/ Plnohodnotná výživa (v procesu hubnutí je velice důležité zajistit, aby v redukční stravě bylo vždy všech 46 esenciálních živin v potřebném množství (na to zapomínají v dietách). Esenciální živiny jsou jednak nutné pro samotný metabolismus, ale při jejich nedostatku by mohlo dojít k zdravotním problémům. Proto naše všechny redukční výživové programy propočítáváme na dostatek esenciálních živin. Systém plnohodnotné výživy na rozdíl od různých diet či ochuzených „zdravých výživ“ je „plnokrevná“ výživa. Nebudete trpět hlady. Snadno se dodržuje. Dá se dokonce říci, že vás dodržování tohoto systému nezatíží více, než běžné stravování. Co je ale velice důležité,  Plnohodnotná výživa pomáhá zbavit se zdravotních problémů a celkově se ozdravit.

 

Hubnutí vyžaduje úzkou spolupráci s klientem

Právě promyšleným spojením výše uvedených zákonů hubnutí německá lékařská metoda hubnutí dosahuje vynikajících výsledků.  Ale vyžaduje to úzkou a dlouhodobější spolupráci s klientem a také osvětu – klient musí přesně vědět, co dělá a proč to dělá. Hlavně se jedná o složení potravy. Naši trenéři, kteří s vámi jsou v kontaktu, znají nejen lékařskou metodiku půstů a odkyselování, ale prověřené a účinné schéma hubnutí. Trenéři se vyznají i v plnohodnotné výživě a znají úzké souvislosti mezi výživou a různými zdravotními problémy. Jeden z trenérů je i klinický psycholog, který může poradit i různých obtížných situacích. Prostě u nás najdete odborníka, který se vyzná a jeho rada nebude typu: “Nejez a cvič…” protože v mnoha případech hubnutí a celkové ozdravení v případě obezity není jen o jídle a o sportování. Spojení znalostí o ozdravování (které vede přímo i ke zhubnutí), kterými v našem týmu disponujeme, je založeno na desetiletích studia našich specialistů – viz stránka Náš tým. Svým způsobem je ojedinělé v rámci celé ČR. Pomáháme klientům z celé ČR (prostřednictvím Skype). Náš komplexní redukční program je určen pro samostatné domácí užití a probíhá v jednotlivých krocích.  Klienti od nás dostávají postupně přesné návody, pomůcky a při hubnutí i následné stabilizaci váhy je v případě zájmu podporujeme (Skype, telefon).

 

Nejjednodušší start vašeho hubnutí

Německá lékařská komplexní metoda jde až k jádru obezity a nadváhy. Nadváha je příznak – podobně jako např. vysoký tlak, vysoký cholesterol, vysoký cukr apod.). Pokud dojde k celkovému ozdravení, odchází i související zdravotní příznaky. Nejjednodušší krok, jak zahájit vaše hubnutí je absolvovat 14 denní Zásaditý ozdravný program. Na něm i poznáte, jak vše dobře funguje, že vše krásně i bez hladu zvládnete.

 

Pro klienty, které trápí obezita nebo nadváha, je vždycky nejtěžší udělat ten první krok. Získat motivaci a pak začít i s hubnutím. Metoda německých lékařů přírodní medicíny je poměrně snadná na provádění. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o této lékařské metodě, jestli pro vás bude vhodná či jakýkoliv jiný dotaz, neváhejte nám v pracovní době 10.00 až 17.00 zavolat nebo pošlete mail. Sami vás budeme kontaktovat. Takováto úvodní konzultace vás vůbec nic nestojí.  Pokud máte problém s telefonním tarifem, pošlete nám sms nebo e-mail a my vás zavoláme sami.  Vše vám ZDARMA vysvětlíme, stačí jen zavolat…

 

Pokud byste měli zájem řešit váš problém zvaný „obezita či „nadváha“ a zároveň se i výrazně ozdravit a zbavit souvisejících zdravotních problémů (např. vysokého tlaku, cholesterolu, cukru, dny, ale i astmatu a třeba i kožních problémů), tak naše metody jsou pro vás šťastnou volbou. Kontaktujte prosím Centrum řízené regenerace s.r.o. v pracovních dnech od 10.00 do 17.00 na tel. 777 143 283 nebo 7777 44 247  nebo nám napište mail. Rádi vám pomůžeme. A pamatujte si: S těmito ozdravnými metodami nikdy nemůžete nic ztratit, jen získat.

 

Orientační ceník

 

A/ počáteční odkyselení – detoxikace : 

Zásaditý ozdravný program (odkyselovací program) – základní balíček – 1490,-Kč + (poštovné a dobírka). Objednávejte na e-shopu: Zásaditý ozdravný program 

B/ Další pokračování hubnutí:  Redukční plnohodnotná výživa – 1000,-Kč (metodika + naše podpora) + doplňky na 1.měsíc hubnutí stojí 1215,-Kč, v dalších měsících po dobu hubnutí průměrně 900,-Kč/měsíc.

Objednávejte na e-shopu:  Redukční plnohodnotná výživa

 

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2016

 

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví se zabývá již více než 30 let. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. Publikuje především na internetu. K datu copyrightu zveřejnil více než 50 odborných článků o souvislostech mezi plnohodnotnou výživou, překyselením organismu a skutečnou podstatou zdravotních problémů.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva