CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak a jeho řešení podle německých lékařů přírodní medicíny

V tomto článku se dozvíte, jak se lze skutečně zbavit vysokého krevního tlaku, a to i bez léků. Pokud už nějaký lék na vysoký tlak berete, pak tato metoda německých lékařů přírodní medicíny vám pomůže, abyste ho nemuseli doživotně brát. Tato metoda současně řeší i problémy s vysokým cholesterolem a vyšší hladinou cukru. Pokud máte nadváhu, pomůže vám i s jejím snížením. Je to dáno tím, že příčiny všech těchto zdravotních problémů jsou v podstatě totožné a tato metoda je odstraňuje.  Dále vše podrobně rozebereme. Řízená regenerace směřuje k tomu, abyste se celkově ozdravili a případně zbavili i léků.

Na začátek bych chtěl upozornit, že léky na vysoký tlak (a většina těch ostatních také) byly vyvinuty k tomu, aby byly používány jen po přechodnou dobu. Dlouhodobé užívání těchto léků určitě není pro organismus nic prospěšného. Nejsou to jen nevinné tabletky, jak se často interpretuje. A že se mohou a musí brát doživotně. Tyto léky, aby dosáhly snížení tlaku, musí omezit některé buněčné funkce. Tím jsou nebezpečné a vyvolávají další závažné zdravotní problémy. Uživatel léků na vysoký tlak je tedy už jen čekatel na to, aby získal i jiné zdravotní problémy a bral i jiné léky. A to je cesta do “pekla”.

Pro snižování tlaku se obecně používají zejména tyto kategorie léků – beta blokátory, ACE inhibitory a blokátory vápníkových kanálků.  Nebudu podrobně rozebírat, ale již samy tyto názvy ukazují, že se v organismu něco omezuje nebo blokuje. Obecně lze říci, že dlouhodobé užívání těchto léků vás jednoho dne může dovést k těmto zdravotním problémům – neuropatie, cukrovka, problémy s ledvinami, slinivkou,  plicní problémy a další. Ostatně všechny tyto problémy naznačují i příbalové letáky k těmto lékům. 

Německá přírodní medicína (a západní přírodní medicína obecně) hledá cesty, jak se lékům vyhnout a pokud už je berete, tak se jich i zbavit. Je to jiný přístup reprezentovaný jinou skupinou lékařů (s titulem MUDr.), kterých je v ČR jen hrstka.  Klasická tzv. bílá medicína tento zdravotní problém neumí uspokojivě vyřešit (léky na snížení tlaku není řešení, ale jen potlačení problému. Důkaz: pokud přestanete lék užívat, zase se vám krevní tlak zvýší). Ale jak ukazuje praxe německých lékařů přírodní medicíny, musí se zvolit úplně jiný přístup, který  odstraňuje hlavní příčiny vysokého tlaku.  Tento postup koresponduje se zákony fungování organismu a proto má výsledky.  

Možná vás to překvapí, ale němečtí lékaři přírodní medicíny (a my také) používají velmi úspěšně ke snížení vysokého tlaku kombinaci těchto dvou metod: 1/ hlubokou detoxikaci – odkyselení organismu (např. pomocí Zásaditého ozdravného programu nebo Půstu pro zdraví)  a 2/ následnou plnohodnotnou výživu s dostatkem všech 46 živin, ve které musí být na přibližně na 3 měsíce radikálně omezeny některé skupiny potravin, které problém vysokého tlaku způsobují. Během tohoto poměrně krátkého období dojde k výraznému zlepšení činnosti buněk (zejména se zlepší inzulinová rezistence buněk, která stojí v pozadí jak vysokého tlaku, tak i vyšší hladiny cukru i cholesterolu). Dosahuje se toho jak změnou struktury stravy, tak i jiným načasováním pravidelných denních jídel. Buňky získají zpět svou akceschopnost. Při této komplexní metodě vlivem ozdravovacích mechanismů kromě vyléčení vysokého krevního tlaku dochází i k výrazné regeneraci celého organismu (včetně úpravy váhy, hodnot cholesterolu a cukru). To žádná jiná metoda, léky ani doplňky stravy neumí. Tyto metody jsou v Německu schváleny jako léčebné, to znamená, že byly řádně testovány a jsou používány lékaři i klinikami přírodní medicíny. To znamená, že jejich funkčnost byla prokázána. My jsme tyto metody v Německu vystudovali a připravili je tak, aby je naši klienti mohli sami používat v domácích podmínkách. Naše klienty v užívání těchto lékařských regeneračních metod podporujeme – v tom je i hlavní poslání Centra řízené regenerace s.r.o.

Proč tyto lékařské regenerační  metody pomáhají při vysokém krevním tlaku?

Německá přírodní medicína přičítá vysoký krevní tlak třem hlavním příčinám. Tou první je tzv. překyselení organismu. To je situace v organismu, kdy mezibuněčný prostor je znečištěn, tzv. překyselen (špatné pH). Toto nepřátelské prostředí narušuje činnost hormonů a enzymů, které v tomto prostředí nemohou dobře fungovat (enzymy a hormony jsou totiž značně citlivé na pH).  Vysoký krevní tlak se dává do souvislosti s poruchami vedení elektrických, nervových i hormonálních signálů, které regulují činnost srdce a cév. Toto narušení regulace organismu včetně vysokého tlaku ale nevzniká samo od sebe, je způsobeno tím, že právě hormony (zejména hormon inzulín, který je v pozadí i tzv. inzulinové rezistence) a enzymy v překyseleném prostředí nemohou fungovat a tudíž ani nic regulovat. Proto je překyselení jednou z hlavních příčin vysokého krevního tlaku. Potěšitelnou zprávou pro všechny, kdo vysokým krevním tlakem trpí je to, že překyselení organismu je řešitelné a lze se ho zbavit. Naše společnost podle metody německých lékařů přírodní medicíny používá 14 denní Zásaditý ozdravný program případně Půst pro zdraví. Tento úvodní krok je velice důležitý i proto, že se sníží právě inzulinová rezistence buněk, která je jednou z hlavních příčin nejen vysokého krevního tlaku, ale i vysokého cholesterolu a vyšších hladin cukru. Proto již v průběhu těchto detoxikačních programů jistě zaznamenáte první významné snížení tlaku. Je to začátek vaší cesty.  Ale abyste tento trend udrželi, je třeba pokračovat v regeneraci. Proto po počátečním odkyselení organismu přecházíte do druhé etapy řízené regenerace, což je speciálně naplánovaná plnohodnotná výživa. 

Tato plnohodnotná výživa především musí  trvale udržet organismus ve stavu, aby nedocházelo k dalšímu překyselení.  Jak známo překyselení organismu je způsobeno vlivem dlouhodobě zvýšené konzumace tzv. kyselinotvorných potravin – masa, uzenin, sýrů, mléčných výrobků, pečiva a sladkostí. K překyselení přispívá také nedostatek pohybu a stresové situace. Při dlouhodobém působení těchto vlivů se organismus nestačí zbavovat svých kyselých metabolitů a ty se postupně ukládají v mezibuněčných prostorech. A způsobují překyselení organismu. Odhaduje se, že problém překyselení se v našich končinách může v nějaké míře týkat 80% obyvatelstva. Proto výživa, která následuje po odkyselení organismu např. pomocí Zásaditého ozdravného programu musí být postavena tak, aby dále nezakyselovala a zvyšovala citlivost buněk. Taková výživa vás bude i nadále regenerovat. Není nijak složité jí používat, jen vaše strava bude mít trochu jinou strukturu, než na jakou jste byli zvyklí. Ale tato jiná struktura (samozřejmě se používají běžné potraviny) pomáhá obecně nejen s vysokým tlakem, ale udrží se vám v pořádku i cholesterol, cukr. Pokud máte nadváhu, tak i té se postupně zbavíte. Takže se budete regenerovat celkově. 

Druhou závažnou příčinou vysokého krevního tlaku je vysoká míra konzumace sacharidů s vysokým glykemickým indexem. Tyto potraviny jsou v pozadí jak vysokého tlaku, vysokých triglyceridů, ale i vysokého cholesterolu a nakonec i nadváhy. Způsobují totiž tzv. inzulinovou rezistenci buněk. Proto tyto potraviny budou ve vaší stravě omezeny.  

Třetí příčinou, která stojí za vysokým krevním tlakem, je nedostatek některých živin, které potřebujete, aby organismus dobře fungoval. Tam například patří draslík, vápník, hořčík, vitamin E, omega 3 mastné kyseliny, vitamin D a další esenciální živiny. Samozřejmě vysoký krevní tlak má i jiné příčiny např. trvalý stres.  I  s ním naše metoda pracuje. Jak známo, lepší výživa (dostatek vitaminů, minerálů a dalších živin) přispívá k celkovému zklidnění. Prostě i na stresy budete schopni lépe reagovat. Budete mít výživu, která splní všechny výše uvedené podmínky (t.j. nebude zakyselovat a současně omezí všechny sacharidy) a ještě navíc bude tzv. plnohodnotná – t.j. bude obsahovat všechny živiny (a těch je celkem 46) v dostatečných dávkách.

Tento přístup se široce uplatňuje i v jiných školách západní přírodní medicíny. Např. podle odzkoušených Protokolů amerických lékařů přírodní medicíny je výhodné při léčbě tohoto zdravotního problému používat nejen plnohodnotnou výživu, ale u některých živin používat mnohem vyšší dávky živin (tj. nad rámec 100% DDD). Užívají se proto doplňky stravy. V Protokolech se také používá princip eliminace některých potravin. Tento přístup může urychlit regeneraci.  Proto v doporučeních, která našim klientům dáváme ohledně plnohodnotné výživy, vycházíme také z těchto Protokolů. 

Všechny výše uvedené podmínky pro plnohodnotnou výživu obsahuje i náš Regenerační program při vysokém krevním tlaku a cholesterolu, který obvykle našim klientům po Půstu pro zdraví či Zásaditém ozdravném programu nabídneme. Klienti se v tomto programu zároveň naučí i několik jednoduchých pravidel, jak si tlak udržet v normálu doživotně.  Vše je prověřeno.

Mnoho lidí nevěří tomu, že by změna výživy mohla nějak pomoci. Zde bych chtěl zdůraznit – nestačí jíst více ovoce a zeleniny z vlastní zahrádky, jak se lidé často domnívají. Je třeba provést radikální změnu podle výše uvedených principů. A to teprve může pomoci.  Abych vás přesvědčil, že výživa je alfa a omega při řešení skoro každého zdravotního problému, stačí si přečíst několik následujících odstavců.

Na úvod krátký přehled. Do našeho organismu celý život dodáváme právě jen potraviny (500-750 kg ročně), vodu (cca 1000 litrů ročně) a vzduch. A někdo i léky. Kromě těchto surovin do organismu nic jiného nevstupuje. Většina lidí si myslí, že jíme hlavně proto, abychom organismu dodali energii, popřípadě bílkoviny, tuky a uhlovodany. To je sice také pravda, ale jíme hlavně proto, abychom v potravě přijali tzv. esenciální živiny. Těchto esenciálních živin, bez kterých delší dobu nikdo nepřežije (organismus je neumí vyrobit a MUSÍ být dodány potravou), je celkem 46 a jsou to: vitaminy (např. A, B1, B2, C, D, E) minerály (např. vápník, hořčík, sodík, draslík), esenciální mastné kyseliny (např. kyselina linolová) a esenciální aminokyseliny (např. valin, leucin, methionin, lysin atd.). To už je vědecky dokázáno. (A právě tady a jedině tady je základ zdravé výživy!). Většina lidí tyto esenciální živiny ani nezná, natož aby sledovala, zda je má ve stravě. Jednou z příčin zdravotních problémů je  to, že se lidé stravují víceméně nahodile a nepřijímají dostatek všech živin. Jsou v některých živina tzv. podvyživeni.  Ale právě esenciální živiny ovlivňují všechny pochody v organismu, včetně krevního tlaku, cholesterolu, hormonů, enzymů, srdeční činnosti, činnosti střev, nervů, imunity, stavu pokožky, nadváhy a mnoho dalšího. Prakticky všechno. Proto právě na dlouhodobé skladbě naší potravy závisí celé naše zdraví. Ale jen živiny nestačí. Potraviny mají ještě i jiné vlastnosti, které ovlivňují zdravotní stav (např. glykemický index).  Na činnost buněk a i jejich citlivost na inzulin má výrazný vliv  i načasování denních jídel – je rozdíl, jestli jíme např. jen 3x denně a nebo 5 či 6x.  To vše respektuje metoda německých lékařů přírodní medicíny, a proto je úspěšná. Metoda respektuje zákony fungování organismu a využívá tzv. sebeléčebné síly. Proto se postupně můžete regenerovat a to tak, že se můžete zbavit i léků, které užíváte. 

A tady je druhý moment, který mnoho lidí stále nechápe. Jak se může organismus sám opravit? Co jsou to ty sebeléčebné síly? Vysvětlím. Každý člověk má v celém svém organismu miliardy buněk. Tyto buňky jsou malé „výrobní závody“, které zajišťují produkci všeho, co organismus potřebuje. Buňky pro tuto svou výrobu právě potřebují jen 46 esenciálních živin. Z nich mohou chemickými reakcemi vyrobit milióny různých látek, které organismus potřebuje (hormony, enzymy, milióny imunitních látek, kolagen apod.). Buňky mají ve své genetické výbavě kompletní programy, co mají vyrábět, jak se mají zbavovat odpadů, jak se mají dělit a jak se mají případně zničit. Buňkám nikdo nemusí radit. V organismu navíc funguje tzv. homeostáza – organismus se stále snaží udržovat stálé podmínky. Jak to vše funguje dobře známe. Např. když se říznete do prstu, tělo ví, jak ránu zahojit. Stejně tak, když žena plodí dítě, také nemusí číst žádné příručky, její organismus má v sobě kompletní program, jak to udělat. Podobných mechanismů v organismu funguje mnoho a to je právě ta podstata sebeléčebných sil organismu. Organismu prostě není třeba radit, jen mu musíme dodat právě těch 46 esenciálních živin, které ve své výživě tolik podceňujeme. Ale pokud je do organismu dodáme, pak organismus už ví, kde je použít a mohou fungovat jeho programy. K úplné regeneraci však může dojít, když se také zbavíte léků, které užíváte (ty totiž mohou regeneraci bránit).  To je celé, nehledejte v tom žádný jiný princip. 

Právě přechod na plnohodnotnou výživu, která splňuje výše uvedené podmínky vás dovede k vašemu cíli.  Náš Regenerační program při vysokém krevním tlaku a cholesterolu obsahuje mimo jiných regeneračních prvků také plnohodnotný stravovací plán, podle kterého se budete cca 3 měsíce stravovat. Vlivem doplňkových živin, správným načasováním jídel a omezením některých potravin cca po 3 měsících získají vaše buňky zpět svou správnou funkčnost. Změní se i vnitřní biochemie organismu. Poté už budete znát pravidla, jak se dále stravovat plnohodnotnou výživou, abyste si své zdraví udrželi i bez léků.   Je to pro vás určitý směr, maják, jak se dlouhodobě správně stravovat. Jde hlavně o úpravu proporcí, ve kterých konzumujete jednotlivé skupiny potravin. Snadno se dodržuje. Dá se dokonce říci, že vás dodržování tohoto systému nezatíží více, než běžné stravování. 

Metody lékařů přírodní medicíny se odlišují právě v tom, že řeší podstatu problému. Zbavíte se současně nejen vysokého krevního tlaku, ale celkově se regenerujete. Pokud již berete léky na tlak či cholesterol, můžete se jich zbavit také. A pokud budete potřebovat, můžete současně i redukovat váhu.

V Centru řízené regenerace s.r.o. v Praze používáme stejné metody jako němečtí lékaři přírodní medicíny. Tyto metody jsme v Německu vystudovali a máme s nimi dobré zkušenosti.  Pracujeme jako poradna tj. ambulantním způsobem pro klienty z celé České republiky. Naši klienti od nás dostávají Regenerační programy, kde je vše vysvětleno. Klienti provádějí sami, nemáme žádné zázračné pilulky (v tom je jediná nevýhoda této metody – vyžaduje totiž trochu vašeho úsilí).  S klienty jsme v kontaktu pomocí e-mailu, telefonu, Skypu, v případě potřeby i osobně v naší kanceláři v Praze. Ale nemusíte nikam jezdit. Veškerá regenerace i konzultace k němu probíhají i na dálku, pro vás v pohodlí domova v běžném pracovním rytmu. Nepotřebujete na to žádnou dovolenou.

Pokud se chcete zbavit vysokého krevního tlaku a ještě třeba i dalších zdravotních problémů, které můžete mít (např. nadváha, vyšší cukr, vyšší cholesterol apod.), pak nejlepší cestou, jak zahájit vačí regeneraci, je důkladně odkyselit organismus. Druhým krokem zpravidla je Regenerační program při vysokém krevním tlaku a cholesterolu. Tyto programy je možné objednat přímo na našem e-shopu. 

Pokud potřebujete ještě cokoliv vysvětlit, poradit, probrat váš aktuální zdravotní stav, případně si upřesnit, zda tato metoda je vhodná i pro vás, zavolejte nám v pracovní době od 10.00 do 17.00 na tel. 777 143 283 nebo 7777 44 247. Nebo nám napište mail. na info@centrum-regenerace.cz. Případně nám pošlete sms. Rádi vám pomůžeme.

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2015

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013). Oblastí zdraví se zabývá více než 30 let, posledních 15 let profesionálně. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. Publikuje především na internetu. K datu copyrightu zveřejnil více než 50 odborných článků o souvislostech mezi plnohodnotnou výživou, překyselením organismu a pravou příčinou zdravotních problémů.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva