CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Jak na zlozvyky – motivace a práce s myslí

Ať dělám, co dělám, stejně se v tom motám aneb zlozvyky

 

Motáme se ve všeličems, ale hlavně v těch našich zlozvycích. Kolikrát jsme si něco slibovali, kolikrát jsme začínali a kolikrát jsme nad slavnostním a tentokráte již zaručeným předsevzetím opět mávli rukou. V čem je problém? Především v absenci pořádné motivace. Stejně, jako i v jiných situacích, potřebujeme opravdu chtít! U koho je motivace skutečná, většinou to zvládne jednou provždy. A tak to je.

 

Vezměte si např. kuřáky. Kolik jich opakovaně přestává, snižují si množství cigaret vykouřených denně, používají různé protikuřácké bonbonky, náplasti a já nevím co ještě. A mnohdy cigareta opět zvítězí a ještě si nese s sebou trumf, že pokud se kouří, člověk toho méně sní a netloustne. To je jenom jeden příklad, sami těch svých budete mít dost. Ostatně mám přímo kolem sebe několik lidí, kteří sekli s kouřením ze dne na den a dokázali to. Měli obrovskou motivaci a skutečně totiž chtěli. Dobře, motivace.

 

Ovšem k jednomu cíli může vést i více cest. Tou další je práce s naší myslí. Ta pochopitelně naše úsilí dokáže značně podpořit. Tady nestačí říci, že něco zkusím a ono to vyjde anebo také ne. Je nutné si říci, že to prostě vyjde a vnitřně se zkrátka nastavit na to, že už nám to vlastně vyšlo. A zvenku udělat pro to maximum, ale plynule, jednoduše a vlastně i příjemně. Abychom nic nepostrádali a ani nám nic nechybělo. A jde to! Základem je práce s uvolněným stavem mysli, s tzv. alfa mozkovou aktivitou. Tu míváme přirozeně běhen dne zastoupenu několikrát. V čem že je alfa taková hvězda? V tom, že to co si potřebuji říci stokrát v betě, to znamená ve stavu, ve kterém nejčastěji v průběhu bdění náš mozek funguje, stačí říci jen jednou v alfě. Jsme v ní velice snadno programovatelní. Jenom je zapotřebí se to naučit každý sám na sobě a sobě. Umět si navodit alfu, zůstat v bdělém stavu, mít nad sebou kontrolu a alfu používat. A nejenom k odstranění nežádoucích zvyků. Také třeba ke zlepšení kvality vstřebávání nových věcí, k lepšímu rozhodování, k posílení sebejistoty – s tím jde ruku v ruce i naše rozhodování. Dále práce s naší myslí představuje efektivnější dosahování cílů i prosté ujasnění si každodenních situací. Sami si vytvoříte jiné a jiné možnosti jak načerpaných zkušeností využít.

 

Centrum řízeného hladovění nabízí trénink, jehož cílem zvládat stresy a dosahovat cílů.  Lektorem je klinická psycholožka s mnohaletou praxí v oboru. Vždycky budete mít sami nad sebou kontrolu a uděláte pouze to, co vy budete chtít a to bez manipulace jinými lidmi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


ZAVOLEJTE NÁM nebo POŠLETE SMS!

+420 777 744 247Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva