CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Držíme půst, protože si přejeme být zdraví

Aha, půst. Říkáte si, o co se vlastně jedná? Tak to si musím vygooglovat. V každém případě budu mít hlad. Zapínáte internet a čtete si diskusní fóra. A podívejme se, tam se píše, že postící člověk je podvyživený, vypadají mu vlasy, dokonce se mu zmenšuje srdce… Ale i to, že půst je pod správným vedením důsledná přírodní detoxikace a ozdravný činitel! Dokonce, může být příjemným a obohacujícím zážitkem. Tak co jsou nesmysly, předsudky a zkreslené závěry?

V prvé řadě je zapotřebí o půstu získat erudované informace a neplést si dojmy s pojmy. Lidé uvádějí vyčerpání a úmrtí hladem. To je sice pravda, ale současně je to vytržené z kontextu a chybí další poznatky. Tak tedy: existuje nucené a dobrovolné hladovění. Při nuceném hladovění je člověk ve stresu! Okolnosti jsou extrémní, bojí se smrti a neví, jak dlouho situace potrvá. Takovéto hladovění je mnohdy spjato i s dalšími psychickými a fyzickými útrapami. Pokud se hladovějící člověk náhodně dostane ke stravě, zhltne ji a nepřipravený organismus zareaguje kolapsem a možná i smrtí. Dobrovolné hladovění znamená jasně dané a co možná nejvíce příjemné okolnosti. Správné hladovění představuje plnohodnotné informace o jednotlivých procesech a podpůrných detoxikačních praktikách. Ty nelze vynechat, jelikož se tělo zbavuje nepotřebných látek a toxinů a ty musí jít co nejrychleji z organismu ven. Je časově omezeno a individuálně přizpůsobeno. Každý jsme holt jiný a každý máme svoji tělesnou schránku jinak zdevastovanou vymoženostmi moderní doby. Světe div se, je to právě nedostatek informací, které jsou podkladem oněch blábolů na internetu. Správná metodika hladovění skutečně nedopustí, aby byl člověk podvyživený, aby mu ubývala hmota ve svalech, navždy se mu zpomalil metabolismus a podobné hlouposti. Stejně tak žádná bolest hlavy, špatná nálada a kdo ví co ještě.

Terminologie. Ano, ta je velice matoucí. To, co někdo označuje za půst, je vlastně hladovění a naopak. A dotyční tvrdí, že zaručeně je to tak. Zaručené je pouze to, že se buď nepřijímá absolutně žádná strava po omezenou dobu anebo je strava různě omezena po určitou dobu. V obou případech jsou nezbytné podpůrné detoxikační techniky, pohyb a dostatek odpočinku. Centrum řízeného hladovění praktikuje metodiku Půstu pro zdraví podle německé Lékařské společnosti pro léčebné půsty a výživu. Jeho zaměstnanci mají v této oblasti vzdělání, ukončené zkouškou před lékařskou komisí v Německu a dodržují striktně tyto zásady ve svém programu Půst pro zdraví. Proto je tento půst bezproblémový, úspěšný a hlavně ozdravný! Upozornění: Není při něm hlad!

Zřejmě si myslíte, že tu je ještě ta podvýživa. Ne, není! Podle zmíněné metodiky není. Organismus má určité zásoby, minimum dostává zvenku v podobě zeleninových šťáv a vývarů a zbytek si bere zevnitř. Pokud se nepřijímá žádná strava, organismus přechází na tzv. úplnou vnitřní výživu. Pokud je strava omezena, i zde přechází na vnitřní výživu, ale nejedná se výhradně o vnitřní výživu, neboť jak bylo uvedeno, strava je jenom omezena.

Je zapotřebí zdůraznit, a to nechť si každý laskavě uvědomí, že není omezení stravy jako omezení stravy. Vše má svá pravidla úspěšnosti a bezpečnosti a nic nelze vytrhávat ze souvislostí!

Tak prosím, než si uděláte závěry o škodlivosti nebo užitečnosti půstu, zjistěte si dostatek informací! Ovšem informací od skutečných odborníků, lékařů a vedoucích půstů, kteří jsou v této oblasti pravidelně vzděláváni a za kterými jsou desítky let výzkumů i praxe včetně osobních zkušeností. Špatně praktikované půsty nám skutečně neprospívají a je škoda se připravit o tak jednoduchý a přitom účinný prostředek na cestě ke zdraví!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva