CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Dotazy

Časté dotazy (FAQ) týkající se hladovění o vodě

 

Otázka: Může hladovět každý?

Odpověď: Pokud se jedná o jednodenní hladovku, může hladovět každý zdravý člověk. U delších hladovění (asi tak nad 3 dny) už například podle ruské metodiky léčebného hladovění je potřebná asistence lékaře – specialisty na léčebné hladovění. Podle této metodiky dlouhá hladovění jen o vodě nepatří do rukou amatérům, kteří si většinou neumí poradit v krizích. Existuje ale velice srovnatelná varianta hladovění – německá lékařská metodika tzv. léčebného půstu, podle které je možné hladovět až 10 dnů bez asistence lékaře. Je ale třeba striktně dodržovat přesnou metodiku, kde je doslova popsán každý krok hladovění. Při této německé metodice se vlastně také hladoví (pijí pouze vybrané zeleninové šťávy a vývary denně 250 kcal, což není o jídle, ale o dodávání zásaditých minerálů). Tento typ hladovění podle německé lékařské metodiky dává podobné výsledky jako hladovění jen o vodě podle ruské metodiky. Německá metodika je bezpečnější pro domácí používání (není tam tak velký problém s návratem do normálu v případě přerušení hladovění). Tuto přesnou německou lékařskou metodiku tzv. Půstu pro zdraví můžete získat i v ČR u naší společnosti – podrobné informace najdete zde . intenzivní lékařský Půst pro zdraví. Jinak tzv. léčebné hladovění nebo i léčebný půst trvá zpravidla delší dobu 10 nebo i 14 dnů. Vždy patří už do rukou lékařů (a to jak podle německé, tak i ruské metodiky). Toto léčebné hladovění jako každá léčebná metoda má určité kontraindikace, to znamená případy, kdy se hladovět nesmí. To se týká zejména všech pacientů, kteří mají léky. Tam je vždy nutná asistence lékaře -specialisty na léčebné hladovění, který je speciálně vyškolen k tomu, aby uměl snižovat dávkování léků (běžný obvodní lékař obvykle nemá znalosti), jinak hrozí problémy. Podle ruské metodiky se za kontraindikaci považuje například hodně vysoký věk, zhoubné nádory, thyreotoxikóza, těhotenství, období kojení a další. Podrobně se o metodice a kontraindikacích léčebného hladovění dočtete v článku Léčebné hladovění.

 

 

Otázka: Co musím udělat pro to, abych se mohl léčit pomocí léčebného hladovění ? 

Odpověd: Na začátek stačí, když vyplníte dotazník pro kliniku, na jehož základě lékař – specialista na léčebné hladovění posoudí, zda můžete hladovět. Dotazník vám na vyžádání zašleme. Pokud nechcete jet na kliniku do zahraničí a chcete si hladovět doma, tak v současné době nejlepší možností je řízené hladovění dostupné v ČR – např. intenzivní lékařský Půst pro zdraví., který dává velmi srovnatelné výsledky a můžete pomocí této metody hladovět až 10 dnů + 5 dnů návratové diety (která je ale vlastně také součást půstu).

 

Otázka: Proč se léčí pomocí léčebného hladovění jen v v Německu nebo v Rusku? Copak neexistuje nějaká možnost léčení v České republice?

Odpověď: Bohužel v České republice není zatím léčebné hladovění schváleno jako léčebná metoda, a proto ji lékaři nepoužívají. V Rusku a v Německu je metoda léčebného hladovění (léčebného půstu) schválena jako řádná léčebná metoda, existují tam specializované kliniky, působí tam lékaři – specialisté na léčebné hladovění. Dokonce se v metodě léčebného hladovění pravidelně doškolují. Protože v České republice léčebné hladovění zatím nebylo schváleno jako léčebná metoda (t.j. v rukou lékařů), zatím se řízené hladovění poskytuje pouze jako regenerační služba – např. v Centru řízeného hladovění s.r.o. provádíme řízené hladovění podle obdobné německé lékařské metodiky pod názvem intenzivní lékařský Půst pro zdraví. Blíže se o našem přístupu k nemocným klientům a jak jim můžeme pomoci při různých zdravotních problémech dozvíte v článku Léčba nemocí.

 

Otázka: Kolik asi stojí léčebné hladovění na ruské klinice?

Odpověď: Na naší partnerské klinice v Moskvě (sanatorium Harmonie), kam můžeme zájemce poslat, se ceny liší v závislosti na kategorii ubytování. Ale v průměru se dá počítat s cenou přibližně 12.000,- až 13.000,-Kč za týden léčení. Dvoutýdenní pobyt bude tedy stát cca 25.000,-Kč. V tom samozřejmě není započtena cena letenky a vízum (vízum stoji cca 2300,-Kč). Pokud by si někdo chtěl dopřát skutečný komfort, tak je možné absolvovat jako dovolenou tzv. léčebný půst na naší partnerské klinice v Německu. Zde je třeba počítat za týdenní pobyt cca 1100 Euro. Na těchto klinikách je velká výhoda – lékaři zde léčí a přebírají zodpovědnost za své léčení.

 

Otázka: Slyšel jsem, že pomocí hladovění se dá léčit i rakovina. Ale u vás na webu jsem takovou možnost nenašel.

Odpověď: Máte pravdu v zahraniční i naší literatuře se občas najde informace o tom, že někdo pomocí hladovění vyléčil i rakovinu. Toto principiálně nelze vyloučit, protože hladovění je velmi ozdravující a omlazující proces a v některých případech samoléčící síly organismu mohou takto zafungovat. Nefunguje to tak vždy. Zatím podle ruské metodiky RDT rakovinu léčit nelze, tato metodika považuje zhoubné nádory za kontraindikaci pro léčebné hladovění. Ruští lékaři tudíž nemohou na kliniku na léčebné hladovění podle metodiky RDT přijímat. Ale existují kliniky v Německu – a my s nimi spolupracujeme, které se léčbou rakoviny zabývají. V případě zájmu individuálně pomáháme. Kontaktujte nás.

 

Otázka: Jaká je role vašeho Centra řízeného hladovění?

Odpověď: Centrum řízeného hladovění působí jako kombinovaná poradna pro zdravý život a pro klinickou psychologii. Naším hlavním směrem jsou ozdravné programy, založené na několika úspěšných ozdravných metodách. Jednou z metod, kterou používáme, je i řízené hladovění. Protože mnoho našich klientů má závažné problémy ve výživě, řešíme s nimi i výživu. Pokud možno se snažíme našim klientům pomoci přímo České republice. U závažných případů zprostředkováváme i pobyt na zahraničních klinikách přírodní medicíny. Zejména v Německu a v Ruské federaci. Např. léčebné hladovění jako léčebná metoda vyžaduje velkou spolupráci lékaře pacienta. Pacient musí být před hladověním důkladně vyškolen a informován. Centrum řízeného hladovění se ale s vybranými klinikami dohodlo, že přípravu českých pacientů provedeme v České republice a v češtině. Takže pokud se klient rozhodne léčit v zahraničí je role našeho centra je příprava pacientů na hladovění a také následná péče o pacienty po skončení hladovění. Samozřejmě Centrum má odborníky na řízené hladovění – dva specialisté Centra absolvovali Německou půstovní akademii. Blíže si můžete přečíst v článku Náš tým. Centrum řízeného hladovění dále provádí české klienty intenzivním lékařským Půstem pro zdraví, což je analogie řízeného hladovění. Podrobněji se o zaměření naší společnosti dozvíte na stránkách Centrum.

 

Otázka: Mám se nějak připravovat na léčebné hladovění.

Odpověď: Speciální příprava není u běžných kondičních hladovění potřebná. Dobré je se asi týden před zahájením hladovění nepřejídat, nepít alkoholické nápoje a nejíst mnoho produktů živočišného původu.

 

Otázka: Nemůže mne hladovění nějak poškodit?

Odpověď: Metodika léčebného hladovění (podrobněji se o ní můžete dočíst na stránce Léčebné hladovění) i léčebného půstu jsou prověřeny na mnoha tisících pacientů. Tyto lékařské léčebné metodika má v sobě zakotveny bezpečnostní hranice, aby vaše hladovění bylo skutečně bezpečné. Jedním z těchto bezpečnostních limitů je např. maximální ztráta váhy při jednom cyklu hladovění 15% z původní váhy. To je daleko méně, než kolik organismus skutečně vydrží. V metodice je i řada dalších kontrolních mechanismů, kterých se lékaři musí přidržovat. Takže se bát nemusíte, pokud by vám skutečně něco hrozilo, bude lékař specialista na léčebné hladovění tím prvním, který vaše hladovění ukončí On nese riziko.

 

Otázka: Slyšel jsem, že při delším hladovění se ztrácí pocit hladu? Je to pravda?

Odpověď: Vaše informace je dobrá, je to pravda. Zhruba po 3 dnech při zachování metodiky (týká se jak léčebného hladovění) bez jídla se organismu přepne na tzv. endogenní výživu – začíná se vyživovat pouze z vnitřních zásob. Německá lékařská metodika Půstu pro zdraví zahrnuje ještě několik zlepšení a klasický pocit hladu lze odstranit už na začátku Půstu pro zdraví. Vnitřní výživa je tak kvalitní, že organismus nevysílá do centra hladu signály a vy nepociťujete hlad.

 

Otázka: Jak je to po skončení hladovění? Mohu zase začít normálně jíst?

Odpověď: V žádném případě. Po delších hladověních (např. 7 dnů a déle) pacient musí dodržovat přísnou tzv. návratovou dietu, kterou předepisuje specialista. Návratová dieta je součástí schválené metodiky hladovění, je odzkoušena na mnoha pacientech a zaručuje postupné nastartování trávicího systému. Jakékoli porušení této návratové diety může mít závažné důsledky pro zdraví. Tato fáze návratové diety je minimálně stejně tak důležitá jako vlastní fáze hladovění. Toto období návratu trvá přibližně 2/3 doby hladovění.

 

Zde si dovoluji ještě zdůraznit jednu důležitou věc, bez které léčebné hladovění jako léčebná metoda nemůže úspěšně fungovat. I když se nazývá léčebné hladovění – přesný název je Razgruzočno- dietičeskaja terapija, což je v překladu Odlehčovací – dietní terapie. Znamená to, že tato metoda nemá jen část hladovění, ale druhou velmi významnou součástí je kvalitní výživa po skončení fáze hladovění. Pod kvalitní výživou se vždy rozumí taková výživa, která musí obsahovat všechny nezbytné esenciální živiny, a to v potřebném množství. Tuto kvalitní výživu v zahraničí navrhují specialisté na výživu.

 

Na tuto fázi správné výživy zapomínají různí amatéři, kteří experimentují s hladověním. Obvykle si myslí, že stačí 10 dnů hladovět a organismus se ozdraví. Tak to v praxi nemůže fungovat. Jejich organismus se sice hladověním očistí, ale bez následného dodržení kvalitní výživy nelze léčebným hladověním dosáhnout dlouhodobě dobrých výsledků. V Centru řízeného hladovění se zabýváme i tím, že klientům jednak pomáháme analyzovat jejich stravovací návyky (zda jim nechybějí nějaké živiny, které  jsou právě příčinou řady zdravotních problémů), ale také jim po fázi léčebného hladovění nebo léčebného půstu a pomáháme v přechodu na plnohodnotnou výživu.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva