CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Detoxikace a co dál?

V současné době je móda se detoxikovat. Existuje celá řada metod – detoxikují se játra, ledviny, střevní trakt. K detoxikaci se používají bylinky, různé bylinné přípravky, ale i půsty a různé odlehčovací kúry. Detoxikace mají různou úroveň a trvají různě dlouhou dobu. Mnoho lidí má dojem, že když se detoxikuje, všechno se zázračně změní a všechno začne výborně fungovat. Jak je to ve skutečnosti?

 

Je třeba si připomenout, že detoxikace má za cíl hlavně očistit organismus, zbavit ho zbytečných nánosů, hlenů a toxinů. To samo organismu prospívá, ale pokud se potřebujete ozdravit, nemůže to tím končit. Detoxikace je totiž omezena jen na pročištění organismu.

 

Ale náš organismus  pro své dobré fungování potřebuje především dostatečné množství všech tzv. esenciálních živin. Ty jsou například nezbytné pro to, aby se v buňkách tvořily enzymy a hormony. Pokud po detoxikaci nenastoupí opravdu kvalitní plnohodnotná výživa, ozdravný proces, který byl započat detoxikací, nemůže pokračovat. Očištěný organismus potřebuje pro své fungování dostatek živin. Pokud je má, pak může docházet i k ozdravným procesům.

 

Proto např. při našem Intenzivním lékařském půstu pro zdraví naše klienty učíme, jak se dále stravovat po půstu, aby ozdravné procesy mohly pokračovat. Naše klienty učíme principy tzv. Plnohodnotné výživy, což je německý koncept výživy, který zajišťuje, že ve stravě budeme přijímat dostatečné množství všech esenciálních živin. Troufám si říci, že v České republice neexistuje žádný dlouhodobě udržitelný koncept výživy, které by byl tak dobře propracovaný a vědecky ověřený na skupině pokusných osob (byly testovány 7 let a po celou dobu bylo monitorováno složení jejich stravy, zdravotní stav). Měl by proto zajímat každého, kdo se zajímá o svou výživu. A také každého, kdo si udělal nějakou detoxikaci a chce dále zlepšovat svůj zdravotní stav. Na plnohodnotnou výživu po detoxikaci se totiž hodně zapomíná.

Upozorňujeme návštěvníky, že tento web již neudržujeme.

Aktuální informace a články najdete na novém webu.

CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE

NAŠE METODY

Používáme metody lékařů přírodní medicíny, které zlepšují fungování organismu a tím i celkové zdraví. Proto logicky odcházejí i zdravotní problémy.


V případě potřeby volejte v pracovní dny v době od 13.00 do 17.00 na tel.
777 744 247
Preferujeme komunikaci pomocí e-mailu.

Jméno

Příjmení

Váš e-mail

Váš telefon

Vaše zpráva