CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Půst pro zdraví – intenzivní detoxikace a regenerace

Půst pro zdraví je především komplexní detoxikační, ozdravující a omlazující program. Přínos pro zdraví je potvrzen Nobelovou cenou udělenou v roce 2016.

 

Lidé znají většinou je běžné půsty. Při těch se jen „nějakým“ způsobem omezí strava. Většina návodů na půst na internetu je nekompletní, chybí delší zkušenosti a jakékoliv garance.

Půst pro zdraví je něco úplně jiného. Jedná se o velmi silný půst – jíte jen maximálně 250 kcal za den (ale hlad mít nebudete – to se dozvíte dále). Ale toto omezení stravy na delší dobu (obvykle 7 – 15 dnů) je právě velice důležité. Právě takto striktně postavený půst totiž přináší výrazný efekt pro zdraví.  V roce 2016 se toto potvrdilo vědecky. Japonec Yoshinori Ohsumi získal Nobelovu cenu za fyziologii a LÉKAŘSTVÍ za popsání jevu tzv. autofagie (anglicky „autophagy“), jevu tzv. „sebepojídání“, kterým buňky likvidují své nepotřebné, staré a cizorodé součásti většinou bílkovinové povahy. K tomuto jevu dochází při delších striktních půstech a hladovění. Tím se buňky obnovují a omlazují.

Zde se můžete podívat na rozhovor s japonským vědcem Joshinori Ohsumi při návštěvě ČR, kde popisuje efekt autofagie a omlazování buněk (klikněte na tento odkaz).

Němečtí lékaři půst výrazně vylepšili. Postní stravu přesně definovali, současně s půstem se navíc provádí celá řada důležitých ale snadných detoxikačních procedur. Součástí je i pohyb a užívání zásaditých minerálů k odkyselení organismu. Německá lékařská metodika velkou výhodu, najdete v ní všechno, abyste si i delší striktní půst 7 až 15 dnů mohli udělat sami. Němečtí lékaři nekončí jen půstem, ale zabývají se i tím, jak se dále stravovat po Půstu pro zdraví. Pokud má půst mít ve svém efektu ozdravné a omlazující účinky, musí být po půstu nastolena tzv. plnohodnotná výživa, což je výživa, která obsahuje plné spektrum všech 46 esenciálních živin. Takto komplexně postavený, lékařsky prověřený a odborně vedený kombinovaný Půst pro zdraví je považován za jednu z nejlepších ozdravovacích a omlazovacích metod, kterou má lidstvo k dispozici.

Všechny jiné detoxikace, při kterých se výrazně neomezí jídlo, jsou pomalé a málo účinné. Jen samotná detoxikace také většinou nestačí, vždy je třeba řešit období po detoxikaci a zejména plnohodnotnou výživu. Toto je názor odborníků, lékařů – specialistů na metodicky správně řízené půsty, kteří je ve své každodenní lékařské praxi na německých klinikách přírodní medicíny také desítky let úspěšně používají k ozdravování a léčení.  Přínosy odborně řízených lékařských půstů jsou vědecky ověřeny a statisticky zpracovány. Pokud chcete více vědět o plnohodnotné výživě přečtěte si články na webu v rubrice Výživa.

Čím se liší Půst pro zdraví od běžných půstů?

Tento článek by měl být i kvalifikovanou odpovědí všem lidem, kteří znají jen běžné půsty. Půst pro zdraví je totiž úplně jinak postavený půst, než lidé znají. Také vám poskytuje garanci bezpečnosti. To se nedá říci o všech návodech na půst na českém internetu, které často vyjadřují zkušenost jednoho člověka. Od všech takových návodů se distancujeme. Půst pro zdraví je jiný i v tom, že obsahuje originální komplex  detoxikačních procedur a pohybu, které podporují jednotlivé detoxikační orgány a zabraňují ztrátám svalové hmoty. V tomto směru je Půst pro zdraví jedinečný, velice účinný a bezpečný.

 

Co je ale nejdůležitější? Běžné půsty obvykle neřeší zcela zásadní věc, a sice skutečně plnohodnotnou výživu po půstu. A to je zásadní chyba a hlavní příčina, proč různé podomácku vedené půsty nepřinášejí výrazné ozdravení. Vysvětlení je jednoduché. Vlastní půst slouží především k odlehčení organismu. Při tomto odlehčování organismus žije ze svých zásob, to znamená že spotřebovává i své zásobní živiny.  Pokud se po půstu do pročištěných buněk nedostane všech 46 životně důležitých živin (mnozí lidé tyto živiny ani neznají, natož aby věděli, zda je mají ve stravě), k dlouhodobému ozdravení nemůže dojít.

 

Řada lidí (často ti se zdravotními problémy) se pouští do půstu v domnění, že je půst zázračně vyléčí. To ovšem platí pouze za předpokladu, že se jedná opravdu o delší půst prováděný podle bezpečné lékařské metodiky a dále musí být po půstu bezpodmínečně nastolena opravdu kvalitní plnohodnotná výživa. Tu si lidé ale nemohou stanovit sami, vyžaduje odborníka. Řada lidí si myslí, že jí zdravě, když jí ovoce a zeleninu. Nebo když nakupuje potraviny na farmářských trzích nebo ve zdravé výživě. Nebo, když si peče domácí chléb. Ale na stravu se vždy musíme dívat jako na CELEK a zda tento CELEK zajišťuje všech 46 základních živin. Taková výživa nemůže být nahodilá, ale potřebuje určitý plán příjmu 46 živin. V tom je právě největší rozdíl mezi běžnou nahodilou stravou a plnohodnotnou výživou podle koncepce německých lékařů. Proto pokud někdo jedl bídně před půstem, jen půst ho sice může nějak odlehčit a pročistit, ale už ne ozdravit. V tomto směru zdravou výživu ještě mnoho lidí nechápe, žijeme v době „temna“.  Proto je odborně naplánovaná plnohodnotná výživa po Půstu pro zdraví pro dosažení léčebných výsledků nezbytná. Blíže se o tom můžete dozvědět v článku plnohodnotná výživa, která dále ozdravuje.

 

Půst pro zdraví podle německé lékařské metodiky je samozřejmě sám o sobě velice kvalitní detoxikační a regenerační nástroj. Němečtí lékaři ale pochopili, že nestačí jen detoxikovat, ale je třeba se zabývat i skutečně plnohodnotnou výživou v období po půstu. V tomto směru je německá lékařská metodika Půstu pro zdraví jedničkou i ve světovém měřítku.

 

Občas se totiž objevují v médiích nekvalitní informace o půstech. Ty často pocházejí od lidí, kteří se intenzivně odborně vedeným půstem nezabývají, nemají s ním osobní zkušenost a ani praxi. Odborně vedené půsty podle lékařské metodiky totiž nejde dávat do jednoho pytle a srovnávat je s neadekvátně dlouhými půsty se špatnou metodikou, či dokonce s nuceným hladověním. Také se nelze řídit názory lidí, kteří se postili amatérsky a neměli dobrou metodiku. Půsty také prioritně neslouží k hubnutí, jak se někdy chybně uvádí, ale slouží hlavně k ozdravení organismu. (Pokud někdo chce Půstem pro zdraví zhubnout a pak si svou váhu také udržet, potřebuje potom absolvovat návazný Redukční program. Velice účinný máme k dispozici.).  Pro účel ozdravení a odlehčení se půsty  ve všech světových kulturách používají již tisíciletí. I to je jistě dobrý argument.

Proč pro provedení bezpečného a účinného delšího půstu potřebujete dobrou metodiku?

Většina lidí si už určitě zkusila chvilku hladovět a nebo držet půst. Obvyklé je, že už po půl dni hladovění většina lidí má hlad a hladovění zanechává. Když má někdo silnou vůli, zatne zuby a vydrží i 1 nebo 2 dny. Pak ho obvykle začne bolet hlava, přidává se nevolnost, slabost. V tuto chvíli většina lidí  s půstem či hladověním přestává s tvrzením: „Delší půst se prostě nedá vydržet!“  Ale je to skutečně tak? Copak není způsob, jak delší půsty projít elegantně a bez problémů?

 

Výše uvedené problémy s půstem mají všichni ti, kteří si myslí, že delší půst je jenom o tom, že se přestane jíst. Ale to je největší omyl! Abyste vydrželi striktní půst nebo dokonce hladovění v délce například 6 až 10 dnů, neměli klasický pocit hladu, cítili se dobře a bezpečně, musí se k omezení jídla přidat ještě další detoxikační procedury. Detoxikace – odkyselení organismu se také zesiluje užíváním zásaditých minerálů. To vše podpoří činnost všech detoxikačních orgánů (střeva, plíce, játra, ledviny a pokožka, jazyk). Prostě k provedení delších půstů musíte mít dobrou metodiku, která není jen o tom, že prostě jen přestanete jíst. Tak delší půst absolvovat nejde.  A o tom, jak si takový kvalitní a bezpečný delší půst podle německé lékařské metodiky udělat (tzv. intenzivní lékařský Půst pro zdraví), se dozvíte v tomto článku a na připojených videích.

 

Jistě u vás vzniká otázka, proč vůbec delší půsty absolvovat? Má to nějaký smysl? Při povrchním pohledu na půst se může zdát, že půst přináší jen odříkání a kručení v břiše. Ale při hlubším prozkoumání účinků půstů zjistíte, že delší striktní půst nebo i hladovění v trvání 6-10 dnů prováděný podle bezpečné metodiky je vlastně jedna z mála detoxikačních metod, která má hluboký dosah na fungování celého organismu. Je to vlastně jediný způsob, jak se dostat dovnitř organismu a provést tam výrazné změny. Zahraniční lékaři přírodní medicíny delší půsty či hladovění připodobňují k „operaci bez nože“. Dojde zejména k výraznému pročištění mezibuněčného prostoru, který umožní lepší fungování buněk. Pokud se následně do buněk dodají všechny nenahraditelné živiny (46), odrazí se to na lepším fungování enzymatického, hormonálního, imunitního a nervového systému organismu. Proto dochází k výraznému celkovému ozdravení organismu. Podrobně se o účincích delších půstů dozvíte dále v článku. Delší půsty a hladovění v kombinaci s plnohodnotnou výživou se v zahraničí používají jako řádná léčebná metoda, která prokazatelně pomáhá při řadě zdravotních problémů.

 

Kdy provádět Půst pro zdraví?

Většina lidí žije v představě, že půst je třeba provádět jen na jaře. Ale toto se týká pouze křesťanského předvelikonočního půstu. Němečtí lékaři půst přetvořili v regenerační a léčebný nástroj, kde sezóna nehraje žádnou roli. Je určen pro celoroční použití. Má to svou logiku, nikdo přeci nebude se svým ozdravováním čekat až na jaro! Každý se chce ozdravovat pokud možno ihned. V zimním a chladnějším období německá lékařská metodika např. počítá s tím, že se klienti teple oblékají, pijí teplé nápoje, více využívají saunu. Jinak Půst pro zdraví probíhá úplně stejně. Na Půst pro zdraví proto nahlížejte podobně jako na wellness nebo lázeňský pobyt. Je dobré ho využít vždy, když si chcete upevnit kondici. Také pokud se cítíte unaveni, oslabeni, přetíženi, zahleněni, před velkým hodováním k odlehčení nebo pokud jste už dlouho žádný půst nedrželi. Proč čekat na „blaho“? Metodiku a potřebné přípravky si můžete třeba hned objednat na e-shopu. Pokud máte obavy, že svůj první delší půst z jakéhokoliv důvodu nezvládnete, můžete si přiobjednat i službu našeho trenéra, který vám s vaším prvním Půstem pro zdraví pomůže.

 konzultace-skype

Jaké informace o půstu nenajdete nikde na internetu?

Na internetu je spousta různých návodů, jak si provést „nějaké“ půsty (které s Půstem pro zdraví většinou nemají nic společného), lidé na fórech popisují své individuální zkušenosti. Co ale určitě na internetu nikde nenajdete, je to, jak tento „nějaký“ půst proběhne právě u vás. Každý člověk je totiž jedinečný, každý má své vlastní znečištění organismu a zásobu minerálů a vitaminů, každý má jiné zdravotní problémy. A toto všechno se může mít na průběh půstu vliv. Dá se tedy průběh půstu nějak předvídat?

 

Jediným možným řešením, jak se vyhnout případným problémům při půstu, je používat prověřenou a bezpečnou lékařskou metodiku půstu, se kterou mají zkušenosti desítky tisíc uživatelů. U takového půstu se dá celkem dobře předvídat, jaké problémové situace mohou při půstu nastat a jak je řešit. Prostě jsou s ním zkušenosti. Naše společnost Centrum řízené regenerace s.r.o. (do 31.8.2016 jsme působili pod názvem Centrum řízeného hladovění s.r.o,) používá při vedení půstů výhradně německou lékařskou metodiku Půstu pro zdraví, která originálně kombinuje speciální půst s řadou dalších podpůrných detoxikačních procedur a pohybem. Od všech jiných metodik půstů se distancujeme, ani je nekonzultujeme, nemají s námi nic společného. V této metodice jsou také popsány i základní problémové situace, které mohou při Půstu pro zdraví nastat a jak je řešit. Na následující videopřednášce vysvětlíme, proč je potřeba se při Půstu pro zdraví přidržovat metodiky.

Proč je vhodná podpora trenéra při vašem Půstu pro zdraví?

Naše společnost jako první v České republice v Německu vyškolila dva trenéry Půstu pro zdraví, kteří vám s prvním absolvováním Půstu pro zdraví mohou pomoci. První delší lékařský Půst pro zdraví v trvání 6 až 10 dnů je pro každého úplně nová zkušenost, absolutně neopakovatelná. Každý z nás je totiž originál a každý na Půst pro zdraví může reagovat různě. Je to dáno tím, že každý člověk Půst pro zdraví startuje s jiným výchozím stavem, s jinou tělesnou konstitucí a s jinými zjevnými nebo třeba ještě skrytými zdravotními problémy. I sebelepší metodika, i kdyby měla 300 stránek, nemůže postihnout všechny situace, které mohou nastat.

 

Doprovod trenéra a vstupní instruktáž doporučujeme i všem, kdo ví, že má nějaký zdravotní problém a chce ho řešit půstem. V Německu, kde jsou s těmito Půsty pro zdraví již téměř stoleté zkušenosti, funguje mnoho podobných trenérů (stačí si zadat do vyhledávače Google slovo Fastenleiter). Má to své opodstatnění. Začátečníci mají často obavu, jak vše proběhne, i když si celou metodiku důkladně předem nastudují. Trenér vám dodá jistotu, že se Půst pro zdraví naučíte skutečně dobře provádět a navíc je stále po ruce, když se vyskytne nějaký problém. Podle našich zkušeností cca 90% našich klientů potřebuje v průběhu Půstu pro zdraví něco konzultovat. Po prvním Půstu pro zdraví získáte jistotu a ztratíte obavu. Když se metodiku jednou naučíte a získáte zkušenosti, můžete si pak půsty dělat doživotně. Tento Půst pro zdraví určitě stojí za to, abyste se ho dobře naučili. Získáte totiž skvělý nástroj pro pravidelnou údržbu a omlazování organismu. Naši trenéři Půstem pro zdraví od roku 2013 provedli už velkou řadu českých klientů. Troufáme si tvrdit, že mají s vedením delších půstů největší zkušenosti v ČR. 

Jaký užitek budu mít z intenzivního lékařského Půstu pro zdraví při délce trvání 6 až 10 dnů?
 
  • Dojde k „vnitřní operaci“ a úklidu uvnitř vašeho organismu. Většina lidí si čistí zuby, myje obličej a dál do organismu se nedostane. Ale organismus se i uvnitř zanáší, zejména se zanáší mezibuněčný prostor (zde se dočasně ukládají odpadní produkty buněčného metabolismu). Pokud se na více dnů výrazně omezí jídlo (jeden den půstu nestačí), detoxikační orgány mají volnou kapacitu na odstranění staré zátěže z mezibuněčných prostor. De facto se osvobozují buňky. Organismus je navíc donucen žít ze svých zásob. Nejprve stravuje vše, co do organismu nepatří. Nachází hleny, tuky a staré buňky, které jsou uloženy na různých místech organismu. Tím dochází ke globálnímu pročišťění. V zahraničí nazývají delší půst „operací bez nože“. Delší půst je jediná cesta, jak se dostat do organismu a silně ho pročistit. Za 6 dnů intenzivního půstu se zbavíte přibližně 3-5 kg metabolitů uložených v mezibuněčných prostorech a tuků, které brání vašemu organismu v lepším fungování. Hlavně vám začnou lépe fungovat všechny buňky. A ty jsou v organismu rozhodující. Odehrávají se tam všechny důležité procesy (např. tvorba hormonů a enzymů). Provedete de facto generální opravu organismu. To nejde udělat jinak než striktním půstem (tím, že si jen v neděli nedáte maso a myslíte si, že máte půst, stejného výsledku nedosáhnete!). 
  • Půst je vynikající začátek, pokud někdo chce začít měnit svůj životní styl – půst umožňuje např. velice kvalitní start při změně životního stylu, např. při  hubnutí. Po absolvování půstu můžeme klienty dále regenerovat i při nadváze (a i jiných zdravotních problémech)
  • Pročištěný organismu po Půstu je schopen regenerovat. Pokud máte zdravotní problémy můžete si vybrat některý z našich návazných Speciálních regeneračních programů (např. při lupénce, při artritidě, při cukrovce, při vysokém tlaku a cholesterolu a dalších). 
  • Můžete se zbavit bolestí svalů a kloubů. Delší půsty slouží k tzv. odkyselení organismu. Překyselení organismu (vlivem převahy konzumace masa, sýrů, obilných výrobků a sladkostí nad ovocem a zeleninou) stojí často za bolestmi kloubů i svalů.
  • Budete lépe odolávat nemocem, posílí se vaše imunita. Při delších půstech dochází k lepší vzájemné synchronizaci žláz s vnitřní sekrecí, což také podporuje uzdravování
  • Zažijete výborný pocit odlehčení. Kdo ještě nikdy nedržel delší půst, nemůže pochopit, že se jednak dá krásně vydržet, ale také, že se člověk po týdenním pročištění výborně cítí.
  • Při přechodu na vnitřní výživu dochází k psychickému zklidnění
  • Pročištěním se organismus celkově regeneruje – a to až do buněčné úrovně – v tomto smyslu je možné mluvit o omlazení organismu (na úrovni buněk a tkání)
  • Dochází ke změně ve vnímání půstu: jakmile člověk jednou zvládne delší půst, pochopí , že to nebyl žádný problém a do budoucna už bude schopen Půst pro zdraví bez problémů opakovat. Získá tím celoživotní nástroj pro kvalitní údržbu svého zdraví.
  • Omezení kouření. Na základě dlouhodobých statistik prováděných na klinikách přírodní medicíny v Německu se ukazuje, že po delším Půstu pro zdraví 50 % kuřáků zanechává kouření, 45 % kouří značně menší dávku a jen 5 % absolventů programu kouří stejně jako před ním.

 

Má vůbec tento intenzivní půst nějaké nevýhody?
 • Budete denně potřebovat cca 2 hodiny jen pro sebe. Budete si sám dělat potřebné detoxikační procedury (bez nich byste se necítili dobře) a také se pohybovat na čerstvém vzduchu (hlavně chůze cca 1 hodina denně). Ale na druhou stranu – po celý tento čas budete hýčkat jen sebe!!! Jsou to vaše „domácí lázně“!
 • První dny půstu bývají trochu náročnější, musíte si přivyknout k rytmu půstu. Organismus se první dny přestavuje na jiný způsob výživy – výživu z vnitřních zásob. Fakticky nehladovíte, jen jste vyživováni jinak. Proto také necítíte klasický pocit hladu. Organismus se také zbavuje největší várky toxinů, které se dostávají do krevního oběhu, a proto někdy nastávají obtíže (bolest hlavy, slabost apod.). Nezapomeňte, že jde o „operaci“, která z vašeho organismu odstraní 3-5 kg toxinů a tuků! Ale máme určité „finty“ a také zkušeného trenéra, který vám na telefonu poradí. Vždy je třeba chápat, že se jedná o velkolepou „operaci bez nože“, která za to stojí.
 • Budete muset trochu změnit myšlení. Lidé běžně chápou půsty jako něco, co je omezuje. Zkuste se na půst podívat jako velkého přírodní lékaře a pomocníka, který vám pomáhá!!! A dostane se na místa v organismu, kam se nikdo jiný bez „skalpelu“ nedostane. A pokud toto pochopíte, půjdete do ozdravného programu s nadšením.

 

Další stránky věnované Půstu pro zdraví
 • cenové podmínky najdete v našem Ceníku

Kontraindikace Půstu pro zdraví:

 • Těhotenství a kojení
 • Alkoholová a drogová závislost
 • Těžké stavy deprese
 • Duševní nemoci
 • Bulimie, anorexie
 • Diabetes
 • Pravidelné užívání léků (které nelze na období půstu vynechat)
 • Lidé do patnácti let a nad 65 let (pokud dosud nemá starší člověk žádné zkušenosti s ozdravným půstem)

 

Půst pro zdraví je půst, který trvá maximálně 10 dnů je určen pro zdravé lidi, kteří ještě nejsou trvale závislí na lécích a nemají výše uvedené kontraindikace.

 

Intenzivní lékařský Půst pro zdraví (250 kcal/den) nemohou absolvovat nemocní lidé, trvale závislí na lécích.  Ale i pro tyto klienty máme další řešení německých lékařů přírodní medicíny: odkyselovací Zásaditý ozdravný program. Při tomto ozdravném programu není potřeba vysazovat léky, jedná se alternativní a velice účinnou metodu detoxikace a odkyselení. Trvá ale déle – 14 dnů. Také po něm je vhodné nastolit Plnohodnotnou výživu a tím se dosahuje ozdravení. Tento program mohou absolvovat i všichni ti, kdo z nějakého důvodu nechtějí procházet Půstem pro zdraví. Při Zásaditém ozdravném programu se totiž jí speciální strava, ale určitě nebudete mít hlad. Blíže se o Zásaditém ozdravném programu dozvíte v samostatném článku Zásaditý ozdravný program – cesta proti překyselení organismu. 

S Půstem  pro zdraví můžete začít ihned a objednat si přesnou německou metodiku a nezbytné přípravky u nás na e-shopu po kliknutí zde

 

Možnost wellness dovolené s Půstem pro zdraví nebo Léčebným půstem

Všichni klienti, kteří by nechtěli procházet Půst pro zdraví jen tak doma v domácích podmínkách a chtějí si dopřát skutečný komfort,  mají možnost projít Půst pro zdraví ve formě wellness pobytu přímo na klinice přírodní medicíny v Německu. Tento pobyt zahrnuje veškeré vymoženosti wellness pobytů (bazény, sauny, fitness, masáže), jen je navíc kombinován s Půstem pro zdraví. Zde jde i o pohodlí a komfort. Ozdravné účinky Půstu pro zdraví jsou maximální.

 

Tato forma může být užitečná i pro nemocné klienty, kteří nemohou projít Půstem pro zdraví. Nemocní klienti mají možnost i delších pobytů spojených s tzv. léčebných půstem pod dozorem lékařů, kteří mohou současně sledovat i užívání léků.  Metodika je stejná jako u Půstu pro zdraví (250 kcal/den), jen většinou trvá déle. Používá se k léčbě řady nemocí.   Bližší informace o léčebném půstu a možnostech léčení najdete v článku Léčebný půst.

 

 

NAŠE METODY

Pro ozdravování používáme prověřené regenerační metody německých lékařů přírodní medicíny


TELEFON:

+420 777 143 283

+420 777 744 247


MAIL:
info@centrum-regenerace.cz

ODKAZY:


BLOG - kategorie: