CENTRUM ŘÍZENÉ REGENERACE s.r.o.

Jak překonat strach z hladovění

Jak překonat strach z hladovění? 

 

Můžete s námi absolvovat krátký minikurs, jak odstranit strach z hladovění. Týká se také Půstu pro zdraví, což je řízené hladovění, které provádíme v Praze v Centru řízeného hladovění s.r.o. podle schválené německé lékařské metodiky:

 

 • Řízené hladovění není zabiják, vlastně správně řečeno nehladoví se, ale žije se ze zásob   –  při hladovění se žije na úkor vlastních zásob. Každý člověk, který má nějaké to kilo nadváhy (většinou se jedná o tuk), má také dost energie na hladovění. Příklad: 1 gram lidského tuku dodává energii 9,1 kcal. Jestliže doporučená kalorická spotřeba ženy ve středním věku je 1800kcal, znamená to, že cca 200 gramů vlastního tuku jí dodá energii k hladovění na jeden den.  Znamená to, že 1 kg zásobních tuků dodá energii na 5 dnů. Kolik máte nadváhy vy?  Jen poznámka: příliš hubení lidé a anorektici nesmějí hladovět, nemají z čeho. Podobně se dá dokázat, že organismus má ve svých zásobách i dostatek bílkovin, uhlovodanů i dalších živin.

 

 

 • Při řízeném hladovění vaše hladovění nebo půst probíhá podle schválené lékařsky prověřené metodiky – my používáme metodiku Německé lékařské společnosti pro léčebné půsty a výživu.  Metodika léčebného hladovění  je schválena Ministerstvem zdravotnictví Ruské federace.  Obě metodiky jsou ve svých zemích schváleny jaké řádné léčebné metody, což znamená, že byly i klinicky testovány. To jistě hovoří za všechno.

 

 • Délka hladovění je vždy omezena – Délku hladovění stanovuje specialista na hladovění. Při tom vychází z důkladných znalostí pochodů v organismu při hladovění. Na mnoha pokusech bylo v minulosti dokázáno, že lidský organismus může při hladovění ztratit až 40% své původní váhy. Tato hranice je limitní, pokud by člověk ztratil více váhy, už by došlo v organismu k poškození a nevratným procesům. Při řízeném hladovění je schválenou metodikou hladovění zabezpečeno, aby pacienti neztratili hladověním více než 15%  své váhy při jedné kůře hladovění. (Pak se musí přestat. Organismus musí nabrat síly pro další hubnutí).  Specialisté, kteří řídí u klientů nebo pacientů hladovění, je nenechají hladovět déle.  Protože každý začíná s jinou výchozí váhou, je i povolená délka hladovění u každého rozdílná.  Záleží na okolnostech a celkovém stavu organismu. Podle této metodiky například musí lékař zastavit léčebné hladovění v okamžiku, kdy pacient ztratí 15% své původní váhy.

 

 • První tři dny řízeného hladovění můžete cítit menší svírání žaludku, bolení hlavy, malátnost. Všechno to jsou důkazy toho, že se váš organismus začíná přestavovat na tzv. vnitřní výživu. Jinak ani to netrvá věčně – nejpozději po 3 dnech hladovění se organismus přepíná na tzv. endogenní výživu (výživa z vlastních zásob) a přestanete cítit pocit hladu (a to ani při pohledu na jídlo). Období přechodu na vnitřní výživu se dá ještě zkrátit pomocí některých technik – např. v Centru řízeného hladovění při Půstu pro zdraví zkracujeme toto období na maximálně 1 den.
 • Hladovění není mučírna – při řízeném hladovění hladovíte zcela dobrovolně a kdykoliv můžete své hladovění ukončit. Pak vás specialisté bezpečně vyvedou z hladovění (speciální návratová dieta).

 

 • Při hladovění potřebujete mít dobré informace – hladovějící je o průběhu hladovění plně informován, musí vědět, co u něho v organismu probíhá.  Je seznámen s podpůrným detoxikačním programem. Ví, že je možné hladovění kdykoliv přerušit. Ví, jak hladovění probíhá, odkud bereme živiny, jak dlouho organismus vydrží hladovět. Také to, jaké jsou při něm pocity a problémy. Hladovějícímu je zajišťován po všech stránkách klid a bezpečí. Při řízeném hladovění je pacient vždy předem důkladně informován na vstupní instruktáži. Tato úvodní fáze je velice důležitá. Ale většina lidí nemá o tomto druhu hladovění informace. Neví, že je prospěšně, velmi bezpečné a že se dá skutečně zvládnout. Proto se ho zpočátku bojí. To je přirozené.

 

 • Řízené hladovění není o vyhladovění (jak ho známe třeba odněkud z Afriky) – zde je třeba si zdůraznit, že lidé spíše znají hladovění v podobě neřízené tzv. nucené. A z toho právě pramení ten největší strach či obavy. Tento typ nuceného hladovění zažily totiž celé válečné generace, známe ho z historie, píšou o něm noviny v reportážích z rozvojových zemí.  Lidé trpí hladem v nežádoucích životních podmínkách. Strava je nahodilá, nedostatečná a mnohdy špatná. Organismus se vyčerpává. Dostavuje se vysoce intenzivní strach v podobě hrůzy a zděšení. Takovýto vysoký stupeň strachu za vynucených nežádoucích okolností je velice těžké překonat. Právě tato představa hladu nebo dlouhodobějšího hladovění v nás vyvolává strach. Často i představy lidi, kteří umírají hladem. Kromě toho všichni známe i pocit, který vyjadřujeme slovy: Mám hlad jako vlk!

 

 • Skutečnost, že řízené hladovění léčí a regeneruje může být dobrým motivem k odstranění strachu z hladovění – hladovění působí léčivě v celém organismu jako rozsáhlá „operace bez nože“, ale žádný chirurg by něco takového nesvedl.

 

 • Po skončení hladovění není možné přejít hned na vepřo – knedlo – zelo – řízené hladovění má svá pevně daná pravidla návratové diety, které sleduje specialista na hladovění.   Pak je ale nutné přesně vymezeným způsobem a postupně se vrátit k obvyklému stravování. Takže specialisté vás zase pěkně vrátí do normálního stravování.

 

 • Specialisté se starají i o vaše bolení hlavy v průběhu hladovění  – V průběhu řízeného hladovění se může objevit jistá dávka mrzutosti, nervozity, lehká bolest hlavy apod. Přeci jenom delší hladovění (netýká se jednodenní nebo dvoudenní hladovky) je pro organismus vždy velkou změnou. Ale i tyto nepříjemné pocity a stavy se dají ovlivňovat. Specialisté na hladovění si vědí rady a jsou v podstatě klientům neustále k dispozici (např. centrum řízeného hladovění s.r.o.  – naši vedoucí Půstů pro zdraví jsou na telefonu). Tím se také odstraňují nežádoucí obavy, strach a nervozita.

 

 • Hladovět nesmí každý –  Řízené hladovění není určeno úplně každému, také doba hladovění je limitována.  Existují i kontraindikace hladovění.

 

 

Pokud byste chtěli řízené  hladovění např. Půst pro zdraví absolvovat a máte ještě problém se strachem, můžete si dohodnout individuální konzultaci. Kontaktujte Centrum řízeného hladovění s.r.o. na telefonu 7777 44 247 nebo nám pošlete mail.

NAŠE METODY

Pro ozdravování používáme prověřené regenerační metody německých lékařů přírodní medicíny


TELEFON:

+420 777 143 283

+420 777 744 247


MAIL:
info@centrum-regenerace.cz

ODKAZY:


BLOG - kategorie: